Šéf JPMorgan Jamie Dimon varuje pred bližiacim sa ekonomickým hurikánom!
Šéf JPMorgan Jamie Dimon varuje pred bližiacim sa ekonomickým hurikánom! ,zdroj: www.shutterstock.com/SeahorseVector

Jamie Dimon, generálny riaditeľ globálnej investičnej banky JPMorgan, varoval, že prichádza ekonomický hurikán. V rozhovore radí ľudom, aby sa radšej pripravili.

Jamie Dimon varuje

Jamie Dimon varoval pred prichádzajúcim ekonomickým hurikánom tento týždeň na jednej z finančných konferencií. „Blíži sa ekonomický hurikán,“ povedal na podujatí Dimon.

Ďalej poznamenal, že niektorým sa to môže zdať prehnané, no pre týchto ľudí má odkaz:

Áno, práve teraz je slnečno, mnohí si stále myslia, že FED všetko vládne. Avšak tieto časy nastanú a ekonomický hurikán je na ceste. Momentálne však nevieme, či to bude malá búrka, alebo hurikán Sandy. Radšej sa pripravte. Aj JPMorgan sa pripravuje.“

Mohlo by ťa zaujímať: Legendárny Robert Kiyosaki varuje pred krachom akcií a dlhopisov: „Nastúpi depresia a prídu občianske nepokoje“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Čo trápi šéfa JPMorgan?

Jamie Dimon je znepokojený niekoľkými kľúčovými aspektmi. Očakáva, že Federálny rezervný systém (FED) zruší svoje núdzové programy nákupu dlhopisov a začne kvantitatívne sprísnenie, ktoré očakáva už tento mesiac.

Šéf JPMorgan k tomuto uviedol:

Nikdy sme nemali takéto kvantitatívne sprísnenie, takže sa spoločne pozeráme na niečo, o čom sa bude hovoriť v učebniciach o 50 rokov.

Podľa Dimona centrálne banky nemajú na výber, pretože v systéme je príliš veľa likvidity. Musia odstrániť časť tejto likvidity, aby zastavili rôzne špekulácie, znížili ceny nehnuteľností a podobne.

Dimon sa tiež obáva dôsledkov rusko-ukrajinského konfliktu a jeho vplyvu na komodity vrátane potravín a paliva. Varoval taktiež, že ropa môže pokojne dosiahnuť 150 až 175 dolárov za barel.

Ozbrojené konflikty, vojny a iné katastrofy majú väčšinou nepredvídateľné následky a my budeme svedkami nových, ktoré skôr či neskôr prídu.

Čítaj ďalej: Fond Sorosa: „Recesia je už nevyhnutná a kryptomeny tu s nami ostanú!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance