Bitcoin pôjde na 20 000 tvrdí skúsený analytik Coin Bureau
Bitcoin pôjde na 20 000 tvrdí skúsený analytik Coin Bureau. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Hamara

Anonymný kryptomenový analytik a youtuber z kanálu Coin Bureau predpokladá, že Bitcoin počas tohto medvedieho trhu môže klesnúť až na 20 000 dolárov. Prečo si to myslí a je táto možnosť skutočne reálna?

Bitcoin na 20 000?

V piatok 3. mája sa populárny kryptomenový analytik Coin Bureau zúčastnil livestreamu spolu s Robom z Digital Asset News a Jamesom z Invest Answers. Spoločne traja analytici uvažovali, kam až môže klesnúť najväčšia kryptomena Bitcoin a altcoiny. Celý stream si môžete vypočuť na tomto odkaze.

Coin Bureau sa vyjadril, že Bitcoin môže klesnúť až na cenu 20 000. Prečo si to myslí? Podľa analytika preto, „že 20k bol vrchol pre BTC v predchádzajúcom býčom trhu a v minulosti sme neklesli výrazne pod predchádzajúce maximá.“ Vo svojom týždennom newletteri ďalej svoje stanovisko objasnil:

Jedným z ďalších dôvodov, prečo som dal túto predpoveď na 20k, bol nákupný tlak, ktorý pre BTC predpokladám zo strany altcoinov, čo sa pravdepodobne zvýši, keď bude medvedí trh pokračovať, aj keď celkový trh s kryptomenami klesá.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Ako zarábať cez Binance staking s odmenou až do 100 % APY?

Čaká nás ďalší prepad

Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchoduje za 31 400 dolárov. Nedávno klesol až na cenu 25 400, odkiaľ sa odrazil. Od tohto poklesu teda narástol o 23 %. Napriek tomuto rastu je potrebné myslieť na to, že sa nachádzame v zostupnom, teda klesajúcom trende. Bitcoin pravdepodobne teraz vytvára lokálne maximum, a to, čo sa práve deje, je len krátkodobá reverzia trendu, za ktorou bude nasledovať ešte väčší prepad. Makroekonomické fundamenty sa totiž nezmenili a trhy ako celok budú čeliť masívnym výpredajom, keď centrálne banky ohlásia ďalšie zvyšovania úrokových sadzieb, ktoré už boli avizované.

Bitcoin v prípade poklesu môže pokojne klesnúť na hranicu 20 000 a pokojne aj krátkodobo pod ňu. Podľa známeho forexového analytika a obchodníka Petra Brandta nás môže čakať aj hlbší pokles, a to až na 12 000. V takom prípade by to bolo prvýkrát, čo najväčšia kryptomena klesla pod svoje predchádzajúce ATH. Ako však upozorňujú analytici a inštitúcie, správanie kryptomenového trhu sa zmenilo a môžu nás čakať nové prekvapenia.

Čítaj ďalej: Aký vplyv má zvyšovanie úrokovej sadzby Fedom na ekonomiku a trhy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance