Varovanie pre komunitu Monera – Nový fork je podvod a snaží sa ukradnúť privátne kľúče

BITmarkets BITmarkets

V komunite okolo mince Monero sa v poslednej dobe často skloňovalo meno Monero Rings. Tento projekt chcel vytvoriť fork Monera. Ten mal byť rýchlejší, bezpečnejší a jednoducho lepší. Lenže tiež chcel prístup do vašich peňaženiek.

Reddit zachraňuje

Na Reddite sa objavilo varovanie, ktoré upozorňuje na projekt Monero Rings, ktorý je údajným forkom Monera. Forky veľkých mincí sú totiž často vyhľadávané lovcami airdropov. Tento fork však skrýva nečakané prekvapenie. Ak chcete získať airdrop Monera Rings, musíte sa prihlásiť do ich systému.

A to bohužiaľ pomocou buď privátneho kľúča alebo pomocou určenej fráze. A práve tu redditoví detektívi zistili, že nastáva problém. V prípade, že frázu či kľúč použijete na prihlásenie, webová stránka ho odošle na server spojený práve s Monero Rings. To znamená, že každý, kto to urobil, príde o svoje peniaze. Monero Rings je totiž podvod a jeho tvorcovia sú scammeri.

Spojenie smartfónov a kryptomien – Smartfón na ťažbu kryptomien za pár eur

Tu sa oplatí opakovať jednoduché pravidlo. Ak vložíte na internet svoje privátne kľúče či iné prístupové heslá k peňaženkám, prídete o svoje peniaze. Bez výnimky. Takto sa napr. spálilo mnoho používateľov IOTY, keď si generovali svoje privátne kľúče online. Hacker potom rok počkal, kým sa peňaženky naplnia a po roku ich vyprázdnil. Generovať privátne kľúče na internete je tiež extrémne nebezpečné a často sa rovná strate financií.

Ak budete chcieť generovať vlastné privátne kľúče, je vždy nutné robiť to offline. Zároveň je tento prípad ďalším indikátorom toho, že sa stále nachádzame na Divokom západe sveta financií. A tu platí klasická poučka. Ak nemáte dostatok skúseností s tým, ako bezpečne nakladať s kryptomenami, nepúšťajte sa do väčších rizík, hoci môžu vyzerať lákavo. Kryptomeny totiž nie sú o viere, ale o overovaní.

Čo čítať ďalej?

Hacknutá burza Cryptopia sa opäť otvorí v pondelok, 4. marca

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.