Moskva plánuje uskutočniť voľby na blockchaine

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Mestská rada v Moskve, hlavnom meste Ruska, predložila návrh zákona o použití technológie blockchain pre systém elektronického hlasovania. Informáciu priniesla ruská tlačová agentúra Tass.

Moskovská mestská duma, čo je miestny parlament ruského hlavného mesta, hodlá chrániť priebeh a výsledky elektronického hlasovania v nadchádzajúcich voľbách s použitím technológie blockchain, prehlásil jeden z autorov zákona, zástupca vládnucej strany “Spojené Rusko” Dmitrij Vyatkin.

Mohlo by vás zaujímať: Ruskú scénu dobýva Waves a jeho Vostok

Vyatkin zdôraznil, že táto technológia umožní automatické a bezpečné uchovávanie osobných údajov voličov, vrátane výsledkov hlasovania.

“Nebude ich možné ovplyvňovať. Presne tak totiž funguje technológia blockchain,”

dodal Vyatkin.

Zdôraznil tiež, že nasadenie blockchainu pomôže vyhnúť sa volebným podvodom, ktoré nazval “špinavými volebnými praktikami”.

Údajne už Rusko v minulosti uskutočnilo regionálne voľby so 40 000 účastníkmi v regióne Saratov prostredníctvom elektronického hlasovacieho systému založeného na blockchaine s názvom Polys. Terajší plán teda nie je až taký utopistický.

Záver

Ak by boli voľby na blockchaine a mali by sme istotu, že je všetko legitímne, dokážem si celkom dobre predstaviť aj vyššiu volebnú účasť. A čo vy? Zvýšilo by to vašu chuť ísť voliť?

Čo čítať ďalej?

Vladimir Putin žiada vládu, aby prijala kryptoregulácie najneskôr do júla 2019

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj: 
bitcoinexchangeguide.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.