Hacknutá burza Cryptopia sa opäť otvorí v pondelok, 4. marca

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Hacknutá novozélandská kryptoburza Cryptopia by mohla opäť otvoriť obchodovanie už v pondelok, 4. marca. Informovalo o tom jej vedenie na sociálnych sieťach.

Cryptopia opäť otvára obchodovanie

Na Twitteri sa objavila správa, že Cryptopia sa snaží mať všetko pripravené na otvorenie už tento pondelok.

Počas niekoľkých updatov burza Cryptopia odhalila, že sa jej dvaja zakladatelia vrátia do spoločnosti, aby pomohli s operáciami po revízii burzy.

Hackerský útok a vyšetrovanie

V polovici februára polícia oficiálne povolila burze obchodovanie, avšak informácie od zamestnancov naznačovali, že v tom čase ešte nebolo možné začať.

Hackeri v januári ukradli z Cryptopie kryptomeny v hodnote milión dolárov.

O útoku a jeho následkoch sme vás taktiež informovali.

Od tej doby sa začalo medzinárodné policajné vyšetrovanie, pričom burza teraz informovala, že útočníci odcudzili maximálne desatinu jej aktív. “Pokračujeme v práci na vyhodnocovaní dopadov útoku z januára,” uviedol ďalší tweet burzy.

Záver

Novozélandská polícia sa k aktuálnej situácii a k výsledkom svojho vyšetrovania zatiaľ nevyjadrila. Komentátori však pochybujú, že sa podarí hackerov odhaliť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj: Cointelegraph.com

 

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.