electroneum-m1

Spoločnosť Electroneum sídliaca vo Veľkej Británii, ktorá sa zaoberá digitálnymi platbami, oznámila uvedenie smartfónu schopného ťažiť kryptomeny.

Oficiálne video M1

Electroneum M1 – mobil za pár eur

Iba za 80 dolárov (cca 70 eur) umožňuje telefón Electroneum M1 používateľom ťažiť prostredníctvom aplikácie. Ťažba bude ale možná aj offline. Vyťažené kryptomeny môžu byť použité na platbu nákupov, online služieb alebo za mobilné dáta.

Koľko telefón vyťaží

Podľa firmy Electroneum by mal telefón vyťažiť viac než 3 USD mesačne. Vzhľadom na cenu telefónu to nie je zanedbateľná čiastka.

Konfigurácia Electroneum M1

M1 ponúkne 8 GB internú pamäť, ktorú je možné rozšíriť o ďalších 32 GB. Disponuje dvomi slotmi na SIM. O všetko sa stará procesor Quad Core 1,3 GHz. Fotoaparáty sú slabšie, 5 megapixelov (zadný) a 2 megapixely (predný). Beží (ako inak) na Androide.

Ďalšie špecifikácie a fotky nájdete na oficiálnom webe Electroneum.

Tiež vám M1 pripomína iPhone?

ELECTRONEUM-M1

V rozvojových krajinách môže stáť dokonca 60 dolárov

V niektorých krajinách môže firma cenu telefónu ešte znížiť na cca 60 dolárov.

“Začneme tým, že budeme predávať M1 v Južnej Afrike, pretože je to náš prvý trh. M1 sa bude predávať prostredníctvom miestnych predajcov,”

povedal Nick Cook, prevádzkový vedúci spoločnosti Electroneum.

Ťažba na vašom mobile a bonus

Ťažiť môžete aj vy na svojom telefóne pomocou aplikácie (IOS aj Android), a ak už ťažíte, máte nastavený jednopercentný ťažobný bonus? V obidvoch prípadoch sa pozrite na návod tu.

Záver

ETN je v súčasnej dobe na 63. priečke z hľadiska trhovej kapitalizácie. Pomôže mu toto zariadenie k masovej adopcii? Čo si o tom myslíte vy?

Čo čítať ďalej

[Návod] Ako nainštalovať mobilný miner a začať ťažiť Electroneum

[Návod] Ako ťažiť Electroneum na počítači

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.