Tri altcoiny na tento týždeň s lepším zhodnotením ako Bitcoin.
Tri altcoiny na tento týždeň s lepším zhodnotením ako Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/IgorFaun

Minulý týždeň sme po relatívne dlhšej dobe zaznamenali rast takmer všetkých kryptomien. Vzhľadom k tomu, že od decembra do apríla zaznamenal Bitcoin a ostatné digitálne meny jeden z najväčších prepadov vo svojej histórii, môže nastávajúce obdobie predstavovať dobrú príležitosť na nákup a zvezenie sa na rastovom trende. Tento týždeň vám dávame do pozornosti tri altcoiny, u ktorých je predpoklad, že zaznamenajú lepšie zhodnotenie ako Bitcoin.

Prvýkrát za posledné mesiace sme boli svedkami pozitívnych správ z oblasti kryptomien. Zdá sa, že FUD začína konečne ustupovať, Bitcoin sa odrazil z pásma 7.000 dolárov a informácie ohľadom investovania významných finančníkov do digitálnych mien môžu značne napomôcť ďalšiemu rastu.

Dobrý investor by mal sledovať nadchádzajúce udalosti týkajúce sa jednotlivých kryptomien a dokázať včasným nákupom vyťažiť z daného obchodu čo najviac. Na tento týždeň sme pre vás vybrali tri altcoiny, ktoré majú potenciál vygenerovať zaujímavý zisk. Sú nimi Ripple (XRP), Komodo (KMD) a HireMatch (HIRE).

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Ripple

Ripple (XRP) sa v súčasnosti obchoduje za 0.64 dolára a jeho marketcap dosahuje približne 25 miliárd dolárov. Nedávno XRP upevnil svoje partnerstvo s poprednými bankami ako The Bank of England, The Royal Bank of Scotland, Banco Santander, BBVA ako aj spoločnosťou Western Union. Tento týždeň čakajú Ripple ďalšie dve významné udalosti, ktoré by mohli ešte viac podnietiť túto kryptomenu k rastu.

Prvou správou je plánované zalistovanie Ripple na novej austrálskej kryptoburze BlockBid. Súbežne s XRP sa bude na nej obchodovať aj Bitcoin, Litecoin , Bitcoin Cash a Bitcoin Gold. Ide pritom iba o tretiu legálnu burzu v v tejto krajine, pričom obchodné páry budú vytvorené voči USD, AUD, EUR a JPY.

Druhou významnou udalosťou je spustenie novej platobnej aplikácie pre oblasť Karibiku a Latinskej Ameriky, ktorú oznámil Western Union. Plánované spustenie appky, za ktorej technológiou stojí práve Ripple, je ohlásené na 18. apríla.

Obe vyššie uvedené udalosti môžu mať zásadný vplyv na ďalšiu adopciu tejto kryptomeny a teda aj jej následný rast.

HireMatch

Altcoin HireMatch (HIRE), ktorého cieľom je znížiť náklady firmám na nábor nových zamestnancov sa aktuálne predáva len za 0.05 dolára. To sa však môže čoskoro zmeniť, nakoľko 19. apríla sa v Las Vegas koná stretnutie personálnych agentúr a vývojári HireMatch tak budú mať možnosť prezentovať svoj produkt pred takými spoločnosťami ako Indeed, Monster a Ziprecruiter.

Lístok na spomínaný event stojí 1200 dolárov, takže aj tento fakt napovedá o význame danej udalosti ako aj sile spoločností, ktoré sa ho zúčastnia. V prípade, že HireMatch uspeje a nadviaže spoluprácu s jednou z niektorých významných agentúr, dopad na cenu ich tokenu je viac ako istý.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebook, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Komodo

Komodo (KMD) je platforma, ktorá sa špecializuje na dICO (decentralizované počiatočné ponuky mincí). Okrem toho sa vyznačuje zaujímavým schvaľovacím algoritmom Delayed Proof of Work (dPOW), ktorý na rozdiel od klasického Proof of Work obsahuje mechanizmus, ktorý verifikuje jednotlivé bloky v blockchaine, čím zabezpečuje jeho celkovú nemeniteľnosť a transakciám poskytuje druhú vrstvu zabezpečenia.

Mohlo by vás zaujímať: Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – Komodo

17. apríla 2018 je deň, kedy sa na trh uvedie prvý dICO token, vyvinutý práve na tejto platforme. Pôjde o BlocNATION (BLOC) a tento krok bude významným míľnikom v zatiaľ relatívne krátkej histórii Komoda. Vzhľadom k významnosti tejto udalosti sa očakáva, že táto pozitívna správa sa premietne do ceny KMD, ktoré sa v čase písania článku pohybuje okolo 3,5 dolára.

Záver

Všetky tri altcoiny čakajú tento týždeň významné udalosti. Propagácia kryptomien spolu s ich pridanou hodnotou môže pritiahnuť pozornosť nových investorov, čo samozrejme prispeje k celkovému zvýšeniu ich hodnoty. Spolu s prebúdzaním sa celého trhu s kryptomenami by to v súčte mohlo investorom priniesť zaujímavé zisky.

Zdroj:
bitcoinist.com