Bitcoin sa dostáva pod kožu alebo nový typ zabezpečenia pomocou mikročipu – Venezuelské Petro obdržalo v Rusku cenu Satoshi Nakamota – ADA zalistovaná na Huobi burze, cena rastie – Burza Coinsecure bude odškodňovať klientov a vyhlásila odmenu – Burza Binance spálila ďalšie coiny – Čínske Taobao zakazuje všetko okolo kryptomien, vrátane blockchainu – Tim Draper vyškrtol Švajčiarsko z mapy pro-krypto krajín – Rusko chce teraz regulovať výmenu kryptomien za fiat od výšky 9,600 USD – MasterCard si patentuje Blockchain riešenie – Na Sibíri vyrastie jedna z najväčších ruských kryptofariem

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Na NFC čip sa dá uložiť 888 bajtov dát, čo je dostatočné úložisko pre 26 šifrovaných privátnych kľúčov. S novým typom „peňaženky“ experimentuje Wismeijer, ktorý tvrdí, že každodenne využíva svoje BTC na nákup – proces zahŕňa skenovanie čipu pomocou smartphonu na príjem a dešifrovanie kľúčov za účelom uskutočnenia transakcie. Kľúče môžu byť zo vzdialeného prístupu odstránené a nahradené novými pomocou zašifrovania a šifrovanie taktiež zabraňuje ľuďom, aby si proste naskenovali Wismeijerove ruky a získali tak jeho kľúče. CCN.com (v EN)

Tip redakcie: Bezpečná, rýchla peňaženka – Waves Wallet [NÁVOD]

Kryptomeny a ICO

Navzdory všetkým pochybnostiam získala teraz venezuelská štátna kryptomena Petro cenu „Satoshiho Nakamota“ od ruskej asociácie pre kryptomeny a blockchain (RACIB) za „vynikajúci prínos k rozvoju blokchainového priemyslu“. CCN.com (v EN)

Platforma pre inteligentné zmluvy Cardano vzrástla 15. apríla o 10% potom, čo čínska burza Huobi oznámila, že zalistuje ADA token. Cardano je aktuálne jediná z top 10 kryptomien v zelených číslach, zatiaľ čo ostatní zaznamenali opäť slabší pokles. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zajímať: Všetko o kryptomene Cardano

Burzy

Indická burza Coinsecure oznámila svoj plán vyplatiť klientom náhradu za ukradnuté Bitcoiny, a vyhlásila taktiež odmenu 10% všetkým, ktorí pomôžu s dolapením vinníkov a nájdením ukradnutých BTC. Burza tvrdí, že šlo o tzv. „insider job“ a podozrieva svojho hlavného bezpečnostného dôstojníka.  Bitcoin.com (v EN)

Tip redakcie: Ako byť vo svete kryptomien skutočne v bezpečí?

Binance včera vykonala plánované tretie pálenie coinov, čo je štvrťročná udalosť, ktorá je presne definovaná vo white paperi spoločnosti. Spoločnosť Binance dokončila spálenie 2 220 314 BNB (ekvivalent zhruba 30 miliónov dolárov). CCN.com (v EN) 

Regulácie

Taobao, známy ako čínsky eBay, aktualizoval svoju politiku, ktorá bude teraz po novom zakazovať všetky služby spojené s kryptomenami, ICO a blockchainom. Taobao je dcérskou spoločnosťou čínskeho eCommerce giganta Alibaba. Nové pravidlo zakazuje taktiež predaj blockchainových virtuálnych aktív, ako sú napríklad CryptoKitties a ich početné klony. Tieto nové pravidlá budú platné od 17. apríla. CCN.com (v EN)

Švajčiarsko, krajina známa statusom bezpečného útočiska pre kapitálové trhy, možno zmeškala príležitosť stať sa taktiež útočiskom pre počiatočné ponuky mincí. Tim Draper, významný zástanca kryptomien a počiatočný investor do firiem ako sú Tesla, SpaceX a Skype, vyškrtol krajinu z mapy pro-krypto krajín potom, čo vláda povolila reguláciu, aby odrazila začínajúce podniky od ICO. News.btc.com (v EN)

Ruská vláda údajne pripravila revíziu návrhu zákona „o digitálnych finančných aktívach“, v ktorom upresňuje, že výmena kryptomien za fiat v hodnote viac než 600 000 rubľov (9 600 USD) alebo zahraničný ekvivalent, podlieha povinnej regulácii zmenových kurzov. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Regulácie a ich vplyv na vývoj trhov

Biznis

Spoločnosť Mastercard podala patent na blockchainový systém pre ukladanie a overovanie údajov o totožnosti. Tento patent naďalej popisuje spôsoby, ako môže distribuované uchovávanie údajov o totožnosti v systému blockchain fungovať, aby sa tak zabránilo zneužitiu. Cointelegraph.com (v EN)

Jedna z najväčších kryptofariem v Rusku bude postavená v Krasnojarskom kraji na Sibíri. Investície do infraštruktúry sa odhadujú na zhruba 3 miliardy rubľov (asi 48 miliónov USD). Cointelegraph.com (v EN)

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance