Bitcoin sa odrazí od fázy akumulácie
Bitcoin sa odrazí od fázy akumulácie. Zdroj: shutterstock.com/Jin Odin

Najnovšia analýza od známeho obchodníka Willyho Wooa odhalila, že trhové podmienky sa v súčasnosti zlepšujú a mohli by podporiť cenový vzostup najväčšieho digitálneho aktíva. Bitcoin podľa správy Cryptoglobe vstupuje do fázy akumulácie, od ktorej by sa mohol odraziť budúci bullrun.

Willy Woo vo svojom tweete vysvetlil, že indikátor sily BTC, ktorý sleduje 17 základných indikátorov, už začína stúpať. Patrí tu napríklad index relatívnej sily (RSI), podiel ponuky v zisku, realizované PnL, pomer zisku k trhovej hodnote, rozdelenie držiteľov podľa doby držania mince a mnoho ďalších.

Ako vidíte, indikátor obsahuje mnoho onchain metrík, o ktorých vás pravidelne informujeme. Ak sa viac zaujímate o tieto sieťové údaje priamo z bitcoinového blockchainu, môžete si prečítať aj naše posledné články:

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je vo fáze akumulácie

Analytik Willy Woo považuje hranicu 25 000 dolárov za kľúčovú a očakáva, že po jej prekonaní cena prudko stúpne. V článku Kam až bude pokračovať rast bitcoinu? sme vám priniesli našu vlastnú analýzu, kde sme si definovali rovnakú hladinu rezistencie, na ktorej sa bude rozhodovať o ďalšom smerovaní ceny.

Primárny trend môžeme rozdeliť na 3 základné opakujúce sa fázy v poradí: navýšenie dopytu, korekcia a akumulácia. V súčasnosti sa bitcoin nachádza vo fáze akumulácie, čo znamená, že v blízkej budúcnosti by sme mali byť svedkami ďalšieho bullrunu.

V čase písania článku sa bitcoin obchoduje za trhovú cenu 23 864 dolárov. Podľa údajov z CoinMarketCap dosahuje trhovú kapitalizáciu 460,6 miliardy dolárov a denný objem obchodovania je na úrovni 28,7 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Šialená predpoveď od PlanB – Bitcoin môže dosianuť 1 000 000 dolárov