Bitcoin čaká rezistencia na 30 000 dolárov.
Bitcoin čaká rezistencia na 30 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/24K-Production/Thongden Studio

Bitcoin sa za posledné obdobie zhodnotil pomerne rýchlym tempom a počas 15. februára narástol za jediný deň o 2 300 dolárov. Následne sme boli svedkami zamietnutia na rezistencii 25 000 dolárov, kde cena rešpektovala silu predávajúcich aj v minulosti.

Ťažobná sila bitcoinu a adresy peňaženiek s nenulovým zostatkom BTC neúprosne rastú a onchain analýza nasvedčuje tomu, že bitcoin bude v raste pokračovať. Cena reagovala aj na pozitívnu správu ohľadne najnovšieho zníženia inflácie v USA. Poďme sa preto pozrieť, kde by mohol bitcoin dosiahnuť ďalšie lokálne maximum.

Rezistencia 25 000 dolárov bola rešpektovaná už v auguste 2022 a BTC momentálne sformoval dvojitý vrchol na tejto cenovej úrovni. Uzatváracia cena sviečky zo 16. februára ale nezaznamenala nižšie hodnotu ako otváracia cena z predošlého dňa. To znamená, že sviečkový pattern nie je reverzný.

Bitcoin dosiahne 30 000 dolárov
Bitcoin dosiahne 30 000 dolárov. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Bitcoin smeruje na 30 000 dolárov

Pokiaľ sa pozrieme na graf BTC, najbližšia hladina silnej rezistencie sa nachádza na zóne 30 000 dolárov. Keď sa bitcoinu podarí prekonať dvojitý vrchol 25 000 dolárov, cena by pravdepodobne mohla stúpnuť o ďalších 5 000 dolárov, keďže sa v tejto oblasti vyskytuje transakčná medzera.

V minulosti bitcoin v zóne od 25 000 do 30 000 dolárov vždy iba preletel a nezastavil sa. Preto môžeme predpokladať podobný scenár aj teraz. O jednotlivých dôvodoch čo zapríčinilo tento nedávny vzostup sa môžete dočítať v článku Bitcoin masívne rastie – Aké sú dôvody?

Ziskovosť bitcoinových držiteľov dosiahla prvýkrát od posledného bullrunu rastúcu trajektóriu hneď po tom, čo klesla na existenčné minimum. O tejto onchain analýze sme vás informovali už skôr a hovorí o tom, že došlo k obráteniu sentimentu na trhu s kryptomenami.

Podľa údajov z CoinMarketCap bitcoin dosahuje trhovú kapitalizáciu v čase písania článku 456,5 miliardy dolárov a denný objem obchodov stúpol na 38,6 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: Bitcoin zaznamenal masívny nárast. Toto je dôležité aktuálne sledovať