ADA vstala z popola
ADA vstala z popola. Zdroj: shutterstock.com/Pisit.Sj/Friends Stock

Cardano od začiatku roka dokázalo narásť o približne 60 % a zároveň sa mu podarilo prekonať rezistenciu z maxím viac ako polročnej štruktúry. Zdá sa, že z najhoršieho by ADA mohla byť konečne von, no obchodníci by mali byť napriek tomu opatrní. Prípadná korekcia trhu by totiž stiahla so sebou aj cardano.

Podľa údajov z TradingView vidíme, že ADA sa v čase písania článku obchoduje na trhovej cene 0,382 dolára. Má za sebou nárast 57,34 % od posledného minima a zároveň najnižšieho bodu celej korekcie. Zaujímavosťou je, že napriek nedávnemu vzostupu sa ADA stále obchoduje až o 88 % nižšie oproti historickému maximu.

Cene sa poradilo prekonať rezistenciu x maxím (biela krivka) a bullish momentum začalo naberať na sile. V tom istom období sa hodnota cardana pohybovala na grafe ADA/BTC bokom. Od septembra 2021 do mája 2022 bola vymazaná vyššia výkonnosť altcoinov voči bitcoinu a cardano sa tak zaradilo opäť do skupiny podhodnotených kryptomien.

Cardano vstalo z popola
Cardano vstalo z popola. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prekoná Cardano výkonnosť bitcoinu?

Mnohí by mohli považovať návrat ceny na grafe ADA/BTC za skutočné vyjadrenie ceny altcoinu. V skutočnosti ale podobné pády boli sprevádzané akumuláciou, po ktorej nastal bullrun. To znamená, že v roku 2023 pravdepodobne dôjde opäť ku vyššej výkonnosti cardana v porovnaní s bitcoinom. Ak sa zaujímate o ďalšie menej známe altcoiny, ktoré dosahujú v súčasnosti vysokú výkonnosť, môžete si prečítať tieto články:

Z krátkodobého hľadiska sledujeme cenové ciele na hladine 0,46 a 0,57 dolára. Netreba zabúdať na fakt, že zatiaľ nebolo sformované ani jedno dlhodobo rastúce minimum ani maximum. Preto je vidina bullrunu zatiaľ veľmi riziková.

Podľa údajov z CoinMarketCap, cardano dosahuje trhovú kapitalizáciu 13,2 miliardy dolárov a zaraďuje sa na 7. miesto v rebríčku kryptomien. Denný objem obchodovania klesol na úroveň 282,9 milióna dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki – Bitcoin dosiahne 500 000 a zlato 5 000 dolárov