Je správny čas kúpiť Bitcoin
Je správny čas kúpiť Bitcoin, zdroj: shutterstock.com/Autor: Mykhaylo_Kozelko

Bitcoin za posledných 12 dní stratil 20 % svojej hodnoty. Je teraz vhodný čas na nákup a aké stratégie použiť na efektívne zhodnocovanie kapitálu?

Názory a pohľady, či teraz kúpiť alebo nie, sú rôzne. Niekto prikupuje v každej korekcii, niekto naopak, aktívne prikupuje neberúc do úvahy cenu. A nájdu sa aj takí, ktorí sa iba pozerajú a stále váhajú či kúpiť. Aj súčasný pokles môže byť príležitosťou konečne po dlhej dobe prizerania naskočiť do trhu. Aké efektívne metódy použiť?

Nakúpiť Bitcoin a čakať

Hodl (zo slova hold) alebo v slovenčine držať nám hovorí jasne, že dnes nakúpim a držím dlhodobo. V podstate ide o najjednoduchšiu formu ako v tomto trhu zhodnocovať kapitál. Jednou vetou povedané: stačí iba kúpiť a čakať. Vo väčšine prípadov sa práve tento spôsob ukázal ako najlepší vo volatilnom prostredí kryptotrhu, kde veľmi ťažko odhadovať cenové pohyby. Veľa začiatočníkov drží jeden mesiac, potom ich to prestane baviť, začnú obchodovať a tam všetky peniaze spália, pretože to nie je vhodne prostredie pre začiatočníka, ktorý je na trhu len niekoľko týždňov. Zatiaľ čo pri obchodovaní dochádza ku strate, vo väčšine prípadov Bitcoin stabilne rastie a hlavne pre začínajúcich investorov je lepšie nakúpiť, čakať a vzdelávať sa. Časom sa dá pekne vybudovať aj obchodná kariéra a peniaze pekne diverzifikovať na rôzne obchodné systémy. Či už investičné alebo priamo na aktívny trading na dennej bázy.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si aj: Ako na burze zarobiť, ak si začínajúci obchodník?

Dollar Cost Averaging

Ak si ešte nezačal s nakupovaním kryptomien, môžeš začať teraz s metódou postupného nákupu, resp. sporenia pomocou metódy DCA (Dollar Cost Averaging). Táto metóda spočíva v tom, že neriešim cenový vývoj a aktívne, napríklad 4-krát do mesiaca, alebo iba raz, pravidelne nakupujem kryptomeny za rôzne sumy. Napríklad za zvyšné peniaze, ktoré mi zostanú z výplaty. Postupným nákupom sa dá dostať na pekné sumy aj v rádoch tisícok eur. Zaujímavý pohľad na DCA nájdeš aj v tomto videu:

Rozložiť nákup

Nemusíš nakupovať hneď za celý svoj odložený kapitál, a už vôbec nie jeden celý Bitcoin. Jedno z riešení je rovnomerne rozložiť si kapitál a vždy, keď cítiš podľa svojich vedomostí, že je správne nakúpiť, tak jednoducho urobiť nákup. Či už teraz v korekcii, alebo na podobnom princípe ako v prípade DCA.

Naučiť sa obchodovať kryptomeny a vytvoriť si ten správny investičný účet, s ktorým budeš spokojný, sa môžeš naučiť aj v trading room Bitcoin skupiny. Iba teraz v 50 % Black Friday zľave.

Môže ťa zaujímať: Návod ako zarobiť 200 eur zadarmo v kryptomenách

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre