Analýza BTC/USD
Analýza BTC/USD. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio

BTC pokračuje zatiaľ v korekčnej štruktúre a vytvára potenciálne 123 bottom formation. Cene sa ale nedarí prekonať ani rezistenciu z lokálnych maxím korekcie, takže zatiaľ nesledujeme ani sideway štruktúru. Budeme svedkami ukončenia tejto korekcie, alebo sa pozrieme na nové lokálne minimum?

Ak by cena Bitcoinu prekonala rezistenciu z posledných maxím, tak by pravdepodobne vznikla sideway štruktúra a nemuselo by hneď ísť o rastúci trend. Reverzia trendu by totižto nastala až v prípade, keď sa prekoná posledné maximum v bode 2 na hladine 60 000 $. Navyše hneď v zóne okolo 61 214 $ sa nachádza point of control a silná rezistencia.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – sme na lokálnom minime, alebo bude korekcia pokračovať?

BTC je dlhodobo stále bullish

Ak sa cene nepodarí prekonať rezistenciu z maxím, je v hre aj pokračovanie korekcie. Kam by mohla cena ešte spadnúť? Určite je potrebné sledovať posledné dlhodobé lokálne maximum na hodnote 53 000 $. Ak by totiž došlo k jeho otestovaniu a od tejto zóny by sa BTC odrazil a pokračoval v raste, išlo by o silný býčí signál.

RSI indikuje pozitívnu divergenciu, no stále nemusí ísť o reverziu trendu, pretože prerazenie posledného maxima ešte nenastalo a potenciálne 123 bottom formation tak nemusí byť platné. Z dlhodobého hľadiska sa zatiaľ primárny rastúci trend BTC nezmenil.

Mohlo by ťa zaujímať – Hodleri sú na viacročnom maxime a trh neopúšťajú – býčí trend by mal pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre