BTC hodleri stále nepredávajú. Zdroj: Shutterstock.com/Flabygasted

Najnovšia týždenná správa spoločnosti Glassnode naznačila, že dlhodobí držitelia BTC sú na viacročnom maxime a trhy ešte nie sú nasýtené vyberaním ziskov. Zdá sa, že títo dlhodobí držitelia (LTH) znižujú svoje výbery a zároveň pokračujú v pridávaní na svojich pozíciách.

Spent Volume Age Bands (SVAB) sa používa na identifikáciu veku mincí, ktoré dominujú tokom v reťazci v ktorýkoľvek daný deň. Podľa Glassnode možno túto metriku použiť na identifikáciu, kedy sa začína proces vyberania ziskov alebo akumulácie.

Konzistentné míňanie mincí starších ako jeden mesiac sa začalo v novembri 2020 a skončilo medzi aprílom a májom v roku 2021. Metrika SVAB teraz klesla späť na 2,5 % denného objemu od súčasného nárastu s historickým maximom BTC v októbri. Glassnode poznamenal:

„Dá sa to interpretovať tak, že držitelia z dlhodobého hľadiska znižujú svoje výdavky, a preto je pravdepodobnejšie, že budú pozície pridávať, nie ich opúšťať.“

Objemy BTC
Objemy SVAB BTC. Zdroj: Glassnode

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať – Hodleri, ktorí nakúpili za 20 000 dolárov, odmietajú predávať BTC na ATH

BTC hodleri trh neopúšťajú

Glassnode tiež uviedol, že celková ponuka držaná krátkodobými hodlermi (STH) je na viacročnom minime. Je na úrovni menej ako 3 milióny BTC, čo zase znamená, že množstvo držané LTH je na viacročnom maxime.

Hoci krátkodobí držitelia za posledný týždeň zbierali zisky na historických najvyšších bodoch, trh sa ešte stále „nenasýtil vyberaním ziskov. Zistenia naznačujú, že zatiaľ je len málo známok veľkej kapitulácie a býci môžu ešte pokračovať, kým sa tento cyklus skončí.

Prečítaj si tiež – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre