Bitcoin a nelikvidná ponuka.
Bitcoin a nelikvidná ponuka. Zdroj: Shutterstock.com/Ink Drop

Rok 2022 je pre Bitcoin rokom bočného pohybu v rozsahu od 33 000 $ do 48 000 $. Poďme sa teda pozrieť, v akej fáze sa momentálne BTC nachádza.

Najprv identifikujeme pohyb ceny. Ďalšia vec, ktorú urobíme, je kontrola sentimentu na trhu. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť. Všeobecný prehľad o aktuálnom dianí máme vďaka „Indexu strachu a chamtivosti“. Jeho cieľom je kvantifikovať, do akej miery sú účastníci trhu bojazliví alebo lakomí, a to na základe faktorov, ako je volatilita, objem, dominancia a trendy vo vyhľadávačoch.

Fear Greed index
Fear Greed index. Zdroj: Alternative.me

Po identifikácii sentimentu sa pozrieme na rôzne informačné kanály a hľadáme zaujímavé fundamenty. Zaujímavý poznatok v súčasnom cykle sa týka burzových objemov. Podľa údajov z Kaiko, týždenný objem obchodovania s BTC a ETH na veľkých centralizovaných burzách klesol na jednu z najnižších úrovní za posledné 2 roky.

Objemy BTC a ETH
Objemy BTC a ETH. Zdroj: Kaiko

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Powell hovorí, že FED bude opäť dvíhať úrokovú sadzbu: o koľko?

Nízke objemy môžu byť pre Bitcoin bullish

Navonok sa nízke objemy obchodov zdajú byť nepriaznivé, najmä ak vezmeme do úvahy, že naposledy boli takto nízke, keď cena Bitcoinu klesla pod 30 000 $. Ak však trochu uvažujeme, nevyzerá to až tak nezvyčajne. Vyzerá to ako cyklický charakter trhov a nie ako nejaký druh masového obchodovania. Navyše, nízky objem znamená, že ľudia si stále viac uvedomujú dlhodobú perspektívu digitálnych aktív a nie sú ochotní ich držať na online burzách.

Nasledujúci graf ukazuje nelikvidnú ponuku popri likvidnej a vysoko likvidnej ponuke BTC. Nelikvidná ponuka predstavuje množstvo bitcoinov, ktoré sa nejaký čas nepohlo ani nepredalo. Graf do značnej miery hovorí sám za seba. Existuje veľa nelikvidnej ponuky a tá stále rastie.

Nelikvidná ponuka Bitcoin
Nelikvidná ponuka Bitcoin. Zdroj: Glassnode

Prečítaj si tiež: Bitcoin je na polceste k ďalšiemu halvingu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre