TOP 3 kryptomeny podľa redakcie.
TOP 3 kryptomeny podľa redakcie. Zdroj: Shutterstock.com/Jes2u.photo/ Ground Picture

V dnešnom článku sa pozrieme na 3 zaujímavé kryptomeny, ktoré sú mnohým účastníkom trhu známe. Kryptomeny zaznamenali najsilnejší cenový nárast od čias posledného bullrunu, napriek tomu existuje priestor na pokračovanie tohto trendu aj v najbližšom období. CAKE, ALGO a MKR by mohli byť tou správnou voľbou.

CAKE

PancakeSwap (CAKE) umožňuje vymieňať si tokeny, poskytovať likviditu cez farming a zarábať na poplatkoch. Ide o decentralizovanú burzu určenú na výmenu tokenov BEP20 na Binance smart chaine. Nedávno sa sieť pochválila najúspešnejším rokom od vzniku. Medzi najdôležitejšie udalosti podľa BSC News patria:

  • Spustenie Masterchef V2 contract
  • Termínovaný CAKE Staking a zlepšené benefity
  • Tokenomika 2.0
  • Ethereum and Aptos expanzia
  • CAKE Pottery
  • StableSwap
  • Smart Router/Zap
  • Obchodné partnerstvo s Apollo-X
  • Zlepšené Initial Farm Offering v3.1

Na grafe z TradingView môžeme vidieť, že CAKE sa obchoduje na cene 3,74 dolárov. Po veľmi dlhej dobe dosiahol vyššie lokálne minimum, čo znamená potenciálnu reverziu trendu. Ak cena prekoná trojitý vrchol na hladine 5 dolárov, cenový cieľ budeme sledovať na úrovni 6 dolárov.

Kryptomena CAKE
Kryptomena CAKE: Zdroj: TradingView

Podľa údajov z Coinmarketcap sa kryptomena nachádza v rebríčku trhovej kapitalizácie na 66. mieste s hodnotou 612 miliónov dolárov. Denné objemy obchodov dosahujú 34 miliónov dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

ALGO

Algorand (ALGO) predstavuje decentralizovanú sieť, ktorá podporuje širokú škálu aplikácií. Sieť je schopná spracovať každý deň takmer 1 miliónov transakcií. Podľa údajov DeFiLlama celková uzamknutá hodnota ALGO dosahuje takmer 177 miliónov dolárov a prudko rastie. Je to jeden z najdôležitejších ukazovateľov, ktorý potvrdzuje, že rastúci trend kryptomeny môže pokračovať.

Na grafe z TradingView môžeme vidieť, že ALGO sa obchoduje na úrovni 0,23 dolára. Prvý problém počas rastu môže byť rezistencia z maxím korekcie, no najbližší cenový cieľ je určený na hladine bodu kontroly na 0,30 dolára. RSI zároveň ukazuje vysokú prekúpenosť, čo môže rastúci trend z krátkodobého hľadiska utlmiť.

Kryptomena ALGO
Kryptomena ALGO. Zdroj: TradingView

Podľa údajov z Coinmarketcap sa kryptomena nachádza v rebríčku trhovej kapitalizácie na 35. mieste s hodnotou 1,6 miliardy dolárov. Denné objemy obchodov dosahujú 67 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Hľadáte kvalitnú kryptomenu do portfólia? Táto prežila aj najhoršie poklesy v roku 2022

MKR

Maker (MKR) je riadiaci token MakerDAO a Maker Protocol. Ide o decentralizovanú organizáciu a softvérovú platformu, ktoré sú založené na Ethereu. Jeho úlohou je prevádzkovanie stablecoinu DAI. Podľa správy Coinmarketcap francúzska nadnárodná banka vybrala 7 miliónov dolárov ako pôžičku stablecoinu DAI od emitenta MakerDAO.

Na grafe z TradingView môžeme vidieť, že MKR narazil na kľúčový support na bode kontroly 523 dolárov. RSI aj tu signalizuje prehriaty trend a z krátkodobého hľadiska je reálne vytvorenie lokálneho maxima. Napriek tomu cena chytá bullish momentum a cenové ciele sú na hladinách 900 a 1 100 dolárov.

Kryptomena Maker
Kryptomena Maker. Zdroj: TradingView

Podľa údajov z Coinmarketcap sa kryptomena nachádza v rebríčku trhovej kapitalizácie na 62. mieste s hodnotou 708 miliónov dolárov. Denné objemy obchodov dosahujú 29 miliónov dolárov.

Vyššie spomenuté kryptomeny nie sú ani zďaleka jediné, ktoré sa oplatí sledovať. Napriek tomu výber našej redakcie predstavuje práve tieto tri. Investovanie a vzťah k riziku je individuálna záležitosť a preto musí každý osobitne posúdiť, či je ochotný danú kryptomenu obchodovať. Investori by ale nemali podľahnúť súčasnému ošiaľu, ako sme vás informovali už skôr.

Mohlo by ťa zaujímať: Svitá na lepšie časy, Bitcoin potvrdzuje dno