Binance staking stratégie
Binance staking stratégie, zdroj: shutterstock.com/Zouls

V tomto návode si ukážeme, aké stratégie použiť pri službe Binance staking a čo zohľadniť, aby sme mali maximálny možný dosiahnuteľný zisk.

Čo je to Binance staking?

Ide o službu, v rámci ktorej burza Binance vždy vyberie na nejaké obdobie mince, ktoré si môžeme uzamknúť a získať tak odmenu. Zisk sa pohybuje na úrovni okolo 10 – 100 % ročne. Obdobie, počas ktorého je potrebné mať mince uzamknuté, je obvykle v radoch dní až týždňov. Pripisovanie odmeny funguje na princípe uzamknutia mincí na určitú dobu, po ktorej získame na peňaženku svoje nové mince úplne zadarmo. Nesmieme však porušiť dohodnutú dobu, počas ktorej tam mince musíme mať uzamknuté, v opačnom prípade sa úrok nepripíše. Pre začiatočníkov môžeme odporučiť náš predchádzajúci návod na Binance staking, kde sa dozviete, ako to funguje a ako si vytvoriť na tejto službe účet.

Návod na staking: Binance staking – ako na pasívny príjem až do 110,32 % p.a

Návod na celú burzu: Binance recenzia – návod, skúsenosti, poplatky a futures obchodovanie | 2021

Účet na burze Binance si môžeš vytvoriť aj cez náš link a získaš tak 5-percentnú doživotnú zľavu na všetky obchody a nákupy kryptomien.

>>Začať stakovať na burze Binance a získať zľavu<<

Aký systém použiť?

Osobne porovnávam dva faktory, a to ziskovosť kryptomeny a ziskovosť stakingu. Pomer rizika a výkonu musí byť vždy zachovaný. To znamená, že radšej preferujem investovať do kryptomeny, ktorá má odmenu za staking 10 %, ale je to stabilný a rastúci projekt, ako do kryptomeny, ktorá má aj 100 % zisk, ale stráca na hodnote. Snažím sa hlavne zúčastňovať stakingových akcií, kde sú prevažne kryptomeny z top 50. Osobne mám dva účty. Nie je dôležité, aká je presne hodnota účtu, no pre predstavu povedzme, že napríklad 10 000 dolárov.

7 000 USD mám vyhradených čisto na hodl a tieto mince stabilne bez výmeny či predaja držím. Sú to napríklad mince ako ETH, BTC, BNB, ADA, VET a ďalšie. Väčšina mincí sa už dá stakovať. Niektoré s menšou odmenou, iné s väčšou. Stabilne to vychádza približne na 10 – 20 % v rámci ziskov zo stakingu + zisk v rámci cenového rastu.

Zvyšných 3 000 USD mám vyhradených podľa aktuálnych odmien v rámci stakingu a mince si vždy rozmieňam. V súčasnosti podľa obrázka môžeme vidieť, že burza Binance má veľmi pekné zisky pre mince Solana (32,46 %), Cardano (35,67 %) a napríklad AXS (101,12 %). Niektoré produkty sú už vypredané a nie je možné sa zúčastniť na danej minci stakingu. V tomto prípade obvykle treba každý deň aspoň 2-krát sledovať výkon mincí, aby mi neušli tie najlepšie akcie. Osobne cielim na staking akcie s viac ako 50-percentnou odmenou. Menšie odmeny obvykle neriešim. V prípade, že je dlhšiu dobu všetko vypredané a nie je k dispozícii minca s vysokou odmenou, investujem svoje mince na 10 dní aj do horšej staking akcie s odmenou okolo 30 %. Je to ale iba záložný plán, aby mi dlho nestál kapitál na mieste.

Binance staking prehlaď odmien
Binance staking prehlaď odmien, zdroj: binance.com

Konkrétne príklady ziskov

Osobne mám 3 000 USD vyhradených na tri rôzne série stakingové akcie. To znamená, že napríklad do Cardana na 10 dní vložím 1 000 USD, v tom istom čase mám 1 000 USD napríklad v AXS a rovnako po 1 000 USD mám v Solane. Keď sa staking akcia skončí, tak napríklad namiesto 1 000 USD mám na účte vďaka odmene už 1 050 USD. Túto sumu ďalej na 10 dní investujem do ďalšieho altcoinu. A postupne sa mi navyšuje kapitál napríklad o 30 EUR každú 10-dňovú sériu. Zisk môžem vždy kumulovať. To znamená, že o pol roka už nebudem mať pre každú mincu vyhradených 1 000 USD, ale bude to 1 500 USD, čím aj zisk výrazne porastie a už nebude týždenná odmena 50 USD, ale napríklad 75 USD.

Záver

Vďaka stakingu sa dá kumulovaním kapitálu, prípadne investovaním nových peňazí z vlastných rezerv, dostať na pekné sumy. Treba však v prvom rade myslieť na dlhodobý investičný horizont a skôr si mince nevyberať a radšej vkladať na burzu aktívne nový kapitál. V porovnaní s obchodovaním na burze, prípadne s inými spôsobmi ako farming či poskytovanie likvidity, je staking veľmi ľahký a ziskový spôsob ako zhodnocovať kapitál. Nemusí vyhovovať každému. Minimálne ako doplnok ku hodlu sa určite hodí.

Vo VIP Bitcoin Skupine sa naučíš, ako efektívne pracovať so stakingom a trhom. Cieľom tohto projektu je hlavne vzdelávať začínajúcich obchodníkov na burze. Skupina ti zároveň ponúka kompletný obchodný servis od signálov cez webináre až po analýzy trhu. Pokiaľ sa potrebuješ niečo opýtať alebo doladiť, môžeš tak urobiť vždy na štvrtkovom VIP streame. Trading tím ti pomôže. Chcem vstúpiť do skupiny.

Bitcoin Skupinu sleduj aj na Telegrame: https://t.me/czsktrader