Bitcoin smeruje na 30 000 dolárov
Bitcoin smeruje na 30 000 dolárov. shutterstock.com/abdullah serbest/tungtaechit

Od našej poslednej analýzy, kde sme informovali o raste Bitcoinu pokračoval ďalej v pozitívnej nálade. Podľa coinmarketcap.com je aktuálna cena 21 300 dolárov. Za posledný týždeň si pripísal 20 %.

Bitcoin sa vrátil na hodnoty spred kolapsu FTX

Cena sa nachádza na 20 000 dolárov, čo je rovnaká hodnota ako pred krachom FTX. Obzvlášť podozrivé je, že cena rastie v januári, ktorý patrí na trhoch skôr ku horším mesiacom. Za bullish pohybom ako informoval portál kurzy.cz môžu byť CPI výsledky v USA. Tie po ohlásení zvýšili tohtoročné tempo rastu Bitcoinu.

Bitcoin tento rok vyrástol na 21 000 dolárov
Bitcoin tento rok vyrástol na 21 000 dolárov. Zdroj: tradingview.com

Bitcoinu by mala nahrávať aj situácia v akej sa nachádza. Posledný veľký rast zaznamenal naposledy ešte v roku 2021 a chýba mu korekčný pohyb do proti smeru hlavného trendu. Ak by prerazil rezistenciu na 24 000 dolárov, tak ďalší pohyb by mohol byť až na 30 000 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin podľa odborníka bude rásť

Pre kryptomagazin.sk exkluzívne ponúkol svoju analýzu aj obchodník z projektu kryptotrejder.sk, Marek Jendral. Podľa neho cena Bitcoinu má priestor ku rastu.

„Zo strednodobého hľadiska mám určené cenové ciele na hodnotách 23 000, 25 000 a 30 000 dolárov. Krátkodobo očakávam, že cena musí vychladnúť a maximálne sa dostaneme na prvý cenový cieľ. Pod vychladnutím si predstavte krátkodobú korekciu, ktorá bude súčasťou rastúceho trendu. RSI je extrémne vysoko a vždy v minulosti to znamenalo vytvorenie lokálneho maxima. Bitcoin môže v rámci súčasného rastu dosiahnuť aj 30 000 dolárov, no nie bez korekcie. Obchodné objemy zatiaľ taktiež rastú a preto som krátkodobo nastavený na bullish scenár. Osobne čakám na stabilizáciu volatility.“

Prečítaj si aj: Bude Bitcoin pokračovať v raste? Dlhodobí držitelia hlásia rekord