Hľadáte kvalitnú kryptomenu do portfólia? Táto prežila aj najhoršie poklesy v roku 2022

Analýzy Monero si drží svoju pozíciu
Monero si drží svoju pozíciu. Zdroj: Shutterstock.com/Pisit.Sj
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa obchoduje o 70 % nižšie oproti svojmu historickému maximu a to aj napriek tomu, že rastie najprudšie za posledný rok. Nie je preto prekvapením, že väčšina altcoinov dosahuje ešte mohutnejšie straty v porovnaní s najväčšou kryptomenou. Ale aj na trhu digitálnych mien existujú výnimky ako Monero.

Monero (XMR) sa v súčasnosti obchoduje taktiež o približne 69 % nižšie od svojho historického maxima. Údaje z TradingView naznačujú, že podobný pokles XMR voči doláru neznehodnotil známu kryptomenu voči Bitcoinu. Na grafe nižšie môžeme vidieť Monero vyjadrené v hodnote voči doláru aj Bitcoinu.

Je zjavné, že Monero udržalo svoju pozíciu počas celej korekcie. Keď sa pozrieme na pár XMR/BTC vidíme, že cenový pohyb šiel do strany. Pre porovnanie, od svojho historického maxima je Litecoin vzdialený 80 %, Cardano 90 %, Polkadot 90 % a Solana 93 %. Monero je jedna z vysoko kapitalizovaných mincí, ktorá si udržala svoju silu aj počas neľahkého obdobia. Podobne si hodnotu udržali aj Ethereum alebo Binance coin.

Monero verzus Bitcoin

Monero verzus Bitcoin. Zdroj: TradingView

Cenový cieľ pre Monero môžeme sledovať na hladine približne 230 dolárov, kde sa začínajú vyskytovať vyššie transakčné objemy. Táto oblasť zároveň predstavuje rezistentné pásmo a preto je pravdepodobné, že cena na ňom vytvorí lokálne maximum.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo Monero rastie?

Prečo si Monero udržuje svoje postavenie na trhu s kryptomenami? Dôvod je jednoduchý. Umožňuje totižto súkromné transakcie, ktoré sú anonymné. Na rozdiel od väčšiny kryptomien, Monero je navrhnuté tak, aby zakrylo odosielateľa a príjemcu pomocou špecifickej kryptografie.

Mnohí účastníci trhu považujú práve anonymitu za najdôležitejší faktor pri realizovaní transakcií. Mnohé burzy dokonca delistujú anonymné kryptomeny, no napriek tomu záujem rastie. Je to priamo spojené s adopciou a pochopením kryptomien čoraz širšou verejnosťou. Samotné delistovanie súvisí so stále prísnejšími reguláciami, o ktorých sme vás informovali už skôr.

Podľa Coinmarketcap sa XMR nachádza na 23. mieste podľa trhovej kapitalizácie a dosahuje úroveň 3,1 miliárd dolárov. Denný objem obchodov sa pohybuje na hodnote 109,9 miliónov dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Pripravte sa na bod zlomu: Ethereum čoskoro prekoná výkonnosť Bitcoinu

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.