Tieto kryptomeny sa oplatí sledovať
Tieto kryptomeny sa oplatí sledovať. Zdroj: Shutterstock.com/Chinnapong/Ground Picture

Niektoré vybrané kryptomenové projekty napriek poklesom na trhu vzbudzujú čoraz väčší záujem investorov, ktorý by mohol v blízkej dobe pozitívne ovplyvniť cenový vývoj niektorých projektov. Aj keď veľká časť kryptomien priamo kopíruje pohyb Bitcoinu, tieto mince si idú svojou vlastnou cestou. Niektoré sa dostali aj do užšieho výberu Davida Marcusa, generálneho riaditeľa známej bitcoinovej spoločnosti Lightspark. Svoj pohľad na vybrané altcoiny prezentoval pre portál CoinTelegraph.

Kryptomeny, ktoré sa oplatí sledovať

David Marcus vo svojom nedávnom blogovom príspevku uviedol, že aj keď niektoré kryptomeny môžu rásť, trh s kryptomenami sa v roku 2023 nespamätá. Je príliš skoro na to, aby sa obnovila dôvera investorov. Prvé známky zotavenia podľa jeho slov prídu až začiatkom roku 2024. Osobne sa tak teraz zameral na projekty, ktoré jasne preukazujú znaky možného rastu v krátkom období.

Litecoin (LTC)

Ak sledujete trh, nie je žiadnym prekvapením, že sa do výberu dostal Litecoin. S tokenmi LTC môžete prijímať a posielať prostriedky po celom svete s veľkou rýchlosťou. LTC sa dostal aj do povedomia analytickej spoločnosti Santiment, ktorá poukázala na zvýšený záujem zo strany veľkých investorov. Viac si o tom môžete prečítať v našom článku: Tieto dve kryptomeny by ste mali sledovať, informuje spoločnosť Santiment. Máte ich v portfóliu?

Aj keď sa viacero kryptomien nachádza hlboko pod svojím maximom, LTC tento problém nemá. V čase písania tohto článku sa obchodoval na úrovni 75,14 dolára. Ide o dôležitú rezistenciu, po ktorej prelomení by mohol LTC odštartovať výraznejší rast smerom nahor až na cenu 85 dolárov. Opačným prípadom je cenová hladina 65 dolárov, ktorá je aktuálne považovaná za dôležitý support. Ak by však LTC klesol pod túto úroveň, môže padnúť až na 61 dolárov.

Prečítaj si tiež: Prekvapivý víťaz, Bitcoinu verí iba 9 % čitateľov. Takto ste hlasovali za top 5 kryptomien na rok 2023

ApeCoin (APE)

Ďalším altcoinom, ktorý môže v krátkej dobre rásť, je token APE. Ten sa aktuálne nachádza na úrovni 3,886 dolára. Posledný zlomový moment APE dosiahol ešte 22. decembra, keď sa dokázal odraziť od úrovne 3,25 dolára. Najdôležitejším bodom je však zdolanie rezistencie, ktorá sa nachádza na cene 7,8 dolárov. Obchodníci tak začínajú vo veľkom nakupovať túto kryptomenu, čoho dôkazom je aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza na stredných hodnotách.

APE/USDT
APE/USDT 2H TF. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Internet Computer (ICP)

Pozoruhodné výsledky dosahuje aj ďalší kryptomenový projekt Internet Computer. Ide o plne decentralizovaný a dokonale prepracovaný blockchain, ktorý je schopný vytvoriť akýkoľvek online systém alebo službu vrátane náročnejších webových sociálnych médií bez nutnosti zapojenia štandardných IT systémov.

V tomto prípade tiež môžeme hovoriť o vysokom potenciáli do budúcnosti. Token ICP sa aktuálne obchoduje na úrovni 4,16 dolára. Dôležitou úrovňou je v tomto prípade cena 4,21 dolára, ktorej zdolanie by mohlo odštartovať rast až na 4,61.

ICP/USD
ICP/USD 1H TF. Zdroj: TradingView

BitDAO (BIT)

Posledný blockchainový projekt, ktorý sa podľa Marcusa oplatí sledovať, je BitDAO. Ide o decentralizovaný autonómny systém, ktorého cieľom je vytvorenie decentralizovanej ekonomiky pre každého človeka na zemi. BitDAO je považovaný za jeden z najväčších a najprepracovanejších decentralizovaných systémov, ktorý je riadený tokenmi BIT.

BIT aktuálne vykazuje náznaky, že by mohol v blízke dobre rásť až na úroveň 0,45 dolára. Dôležitým bodom ale bude zdolanie rezistencie na úrovni 0,35, kde sa token už viackrát odrazil smerom nahor. Obchodníci tak musia realizovať agresívne nákupy v poklese.

Čítaj ďalej: Oplatí sa teraz investovať do Bitcoinu?