Oplatí sa investovať do Bitcoinu?
Oplatí sa investovať do Bitcoinu? Zdroj: Shutterstock.com/rzoze19/Ground Picture

Nový rok 2023 môže predstavovať jedinečnú investičnú príležitosť. Väčšina kryptomien sa nachádza až 70 % pod svojím historickým maximom, čo však nemusí znamenať, že sme dosiahli dno. Bitcoin sa zatiaľ nedokázal žiadnym spôsobom vymaniť z dlhodobej korekcie, a tak sa začína vo veľkom polemizovať, čo môže prísť v nasledujúcom období. Finančný web FinBold sa zamýšľa, či sa vlajková kryptomena dokáže zbaviť nálepky „najhoršie zarábajúce aktívum roku 2022“, alebo odštartuje masívny rast v novom roku.

Oplatí sa investovať do Bitcoinu?

Ak sa pozrieme na predošlý rok 2022, keď sa kryptomeny ocitli v náročnej situácii, Bitcoin sa skutočne javil ako aktívum s najhoršou výkonnosťou. Niet sa čomu čo čudovať, keďže udalosti, ktoré postihli kryptomenový trh, nikto nečakal. V súčasnej fáze konsolidácie je skutočne náročné predpovedať budúci pohyb. Istejšie sa však pozerá na úroveň 16 000 dolárov, ktorá sa javí ako silná nákupná zóna.

Podľa populárneho obchodníka Michaëla van de Poppeho si musí BTC opäť vybudovať silnú oblasť podpory na úrovni 17 000 dolárov a následne túto hranicu viackrát otestovať. Na to, aby sa vlajková kryptomena dostala do nákupného tlaku, musí zdolať úrovne 17 300 až 17 400 dolárov.

BTC/USD
BTC/USD 4H TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Tieto dve kryptomeny by ste mali sledovať, informuje spoločnosť Santiment. Máte ich v portfóliu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Najdôležitejším bodom je však nálada investorov, ktorá je začiatkom nového roka stále na bode mrazu. Portál TradingView na základe svojich indikátorov uvádza, že sa Bitcoin nachádza v silnom predajnom sentimente. Môže to však byť iba dôsledok toho, že sa nachádzame na začiatku roku, keď sú trhy lenivé a veľká časť investorov neobchoduje.

Indikátory portálu TradingView
Indikátory portálu TradingView. Zdroj: TradingView

Oplatí sa teda teraz investovať do BTC? S určitosťou je vhodné počkať si na blížiace sa makroekonomické udalosti, ktoré môžu veľa naznačiť. Či už je to FED a jeho agresívna politika, alebo najdôležitejšia udalosť v bitcoinovej sieti, ktorou je halving. Táto udalosť totiž môže výrazne ovplyvniť dianie na trhu. O tom, prečo a ako halving ovplyvňuje Bitcoin, sme vás informovali aj v našom nedávnom článku.

Ak patríte k investorom, ktorí radi riskujú, môžete do Bitcoinu investovať aj hneď. Budete totiž patriť ku komunite, ktorá očakáva zotavenie a rast. Ak však nechcete riskovať, počkajte si na dôležité udalosti a na základe ich vývoja sa rozhodnite, či je správny moment pre investíciu. Dôvody, prečo investovať už teraz, uvádza miliardár Mark Cuban. Viac si môžete prečítať v článku Hlupáci nakupujú zlato, nakúpim ešte viac bitcoinov, informuje miliardár Mark Cuban.