Tieto dve kryptomeny by ste mali sledovať, informuje spoločnosť Santiment. Máte ich v portfóliu?

Novinky Tieto kryptomeny vzbudzujú veľký záujem
Tieto kryptomeny vzbudzujú veľký záujem. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski/ABC vector
BITmarkets BITmarkets

Začiatok nového roka môže byť vo svete kryptomien zaujímavý. Medzi odborníkmi sa naďalej diskutuje, akým smerom sa bude vyvíjať cena Bitcoinu, ktorá ovplyvňuje prakticky celý trh. S touto myšlienkou sa zaoberá aj populárna analytická spoločnosť Santiment, ktorej analýzu zverejnil portál The Daily Hodl. Ktoré kryptomeny podľa analýzy vykazujú zvýšený záujem zo strany veľkých investorov?

Kryptomeny, ktoré priťahujú pozornosť

Analytická spoločnosť Santiment sa v najnovšom rozbore kryptomien zamerala na dva známe projekty. Jedným z nich je Litecoin, ktorý patrí k dlhodobo najstabilnejším a najstarším kryptomenovým projektom. Litecoin predstavuje plne decentralizovaný blockchain, takže ho nie je možné žiadnym spôsobom umelo ovplyvňovať.

Nárast transakcii LTC a BNB

Nárast transakcií LTC a BNB. Zdroj: Santiment

Pracuje na konsenzuálnom modely Proof of work podobne ako Bitcoin. Je však až 4-násobne rýchlejší. Fungovanie blockchainu zabezpečuje deflačný token LTC. Podľa analytikov Santimentu v prípade tokenu LTC môžeme sledovať enormný nárast transakcií s vysokým objemom, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou patria veľkým investorom. Tento záujem bol badateľný už v decembri, keď podľa údajov z TradingView Litecoin zaznamenal rast vyše 17 %, a to len za 7 dní, ako sme vás informovali v našom článku.

LTC sa v čase písania tohto článku obchoduje na úrovni 75,17 dolára. Od 29. decembra si tento projekt dokázal pripísať zisk viac ako 14 %.

LTC/BUSD

LTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: 4 TOP stránky, ktoré vám pomôžu pri investovaní a obchodovaní na burze. Používaš ich?

Druhým kryptomenovým projektom, ktorý priťahuje pozornosť veľkých investorov, je Binance Coin. Tento blockchain patrí k najznámejším a zároveň technologicky k najprepracovanejším projektom na trhu s kryptomenami. Spravuje ho najväčšia kryptomenová burza Binance.

Odborníci tento projekt už dlhodobo označujú za kryptomenu s najväčším potenciálom, ktorá môže v budúcnosť vyrásť o stovky percent. Santiment aj v tomto prípade poukazuje na nezvyčajne vysoký nárast transakcií s hodnotou viac ako 1 milión dolárov. Deje sa tak aj napriek tomu, že nedávno kryptomena zažila masívny pokles až o 13 % za 36 hodín, keďže sa vynorili negatívne správy o burze Binance, ako sme vás informovali.

BNB/BUSD

BNB/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance Coin sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 246,9 dolára. Za posledné dni sa BNB nachádza vo fáze konsolidácie.

Rok 2022 bol pravdepodobne najpreukázateľnejším rokom, keď kryptomenové trhy ovplyvnili spravodajské udalosti. Obchodníci aktuálne sledujú vývoj okolo pandémie COVID-19 alebo rastúcich úrokových sadzieb. Ak sa tieto udalosti dajú do poriadku, s veľkou pravdepodobnosťou budú kryptomeny rásť,” uvádza Santiment.

Spoločnosť Santiment očakáva, že sa v krátkom období dočkáme celkového zotavenia trhu s kryptomenami. Strach a neistota spojené s negatívnymi udalosťami z decembra 2022 by sa mali postupne vytrácať.