Tieto metriky predpovedajú dno pre Bitcoin
Tieto metriky predpovedajú dno pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Freedomz

Bitcoin (BTC) sa stále obchoduje v blízkosti 29 000 $ až 30 000 $, čo predstavuje dno celoročného cenového rozpätia. Napriek prepredaným podmienkam na cenovom grafe nedávny výpredaj predĺžil krátkodobý klesajúci trend Bitcoinu.

V čase písania článku sa BTC obchodovalo za 29 357 $. Podľa portálu CoinMarketCap celková bitcoinová kapitalizácia v čase písania tohto článku klesla už na 557 miliárd $. Keďže Bitcoin naďalej klesá, poďme sa pozrieť na 2 metriky, ktoré môžu naznačovať, že sa Bitcoin blíži k svojmu dnu.

Index strachu a chamtivosti dosahuje úrovne z marca 2020

Trh s kryptomenami zostáva v štruktúre dlhodobej korekcie, a to napriek stagnácii tesne pod 30 000 $, ktorá prebieha už niekoľko dní. Uprostred prevládajúceho strachu na trhu s kryptomenami, klesol index strachu a chamtivosti kryptomien včera na 13, čo znamená úroveň „extrémneho strachu“.

Fear Greed index
Fear Greed index. Zdroj: Alternative.me

Podľa analytika kryptomien Aliho Martineza index strachu a chamtivosti klesol na najnižšiu úroveň za takmer dva roky. Súčasné údaje tiež ukazujú rovnaký trhový sentiment ako počas marcového poklesu z roku 2020, ako poznamenal analytik. Bitcoin sa v marci 2020 dostal na dno takmer 3 800 $ a následne opäť začal pozitívne stúpať.

Súčasný „extrémny strach“ môže prilákať kupujúcich, ktorí čakali na extrémne prepredané podmienky, aby mohli nakupovať a držať kryptomeny v dlhodobom horizonte.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Môže byť model Stock to Flow pre Bitcoin stále užitočný?

BItcoin – slabé ruky sa trasú

Bitcoinové nečinné adresy sa minulý týždeň stali aktívnejšími, najmä počas veľkého kapitulačného prepadu minulý štvrtok a piatok. Vo všeobecnosti, keď sa počas poklesu ceny objavia vrcholy metriky Age Consumed, súvisí to so slabými rukami opúšťajúcimi pozície.

Podľa on-chain analytickej platformy Santiment sa teda mnohí držitelia Bitcoinu zbavili svojej pozície. Age Consumed zostáva stabilným ukazovateľom na zistenie obratu cenového smeru v strednodobom až dlhodobom horizonte. Táto metrika zobrazuje počet tokenov, ktoré menia adresy, vynásobený časom od posledného presunu.

Súčasná situácia on-chain metrík vykazuje vo všeobecnosti prebiehajúcu fázu akumulácie. To však neznamená, že cena nemôže počas tohto obdobia padať. Historické údaje poukazujú na fakt, že Bitcoin môže formovať reverznú štruktúru aj niekoľko mesiacov. Je tak možné, že rastúci trend uvidíme až koncom roka.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance