Bitcoin útočí na support
Bitcoin útočí na support. Zdroj: Shutterstock.com/TeeStocker

Bitcoin z krátkodobého hľadiska síce pokračuje v sideway pohybe, no bullish objemy sú minimálne a cena neindikuje reverziu trendu. Navyše, tento sideway pohyb nezaznamenal ani jedno rastúce lokálne maximum. Medzitým dominancia hlavnej kryptomeny pokračuje v raste nad 45 % a krátkodobo bude opäť rásť.

Support najbližší trhovej cene sa nachádza na hladine 27 000 $. Naopak, najbližšia rezistencia sa nachádza na hladine 32 000 $. Ak by sa cene podarilo prekonať 32 000 $, tak by sme mohli vstúpiť do niekoľko dňového rastúceho trendu, maximálne však na rezistenciu z dlhodobých maxím na cca 35 000 až 36 000 $.

Bitcoin útočí na support
Bitcoin útočí na support. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktoré aktívum spadlo najviac – zlato, akcie alebo Bitcoin? Oplatí sa držať hotovosť?

Bitcoin útočí na support

Aj keď je tento bullish scenár reálny, stále by bol iba v rámci dlhodobej korekčnej štruktúry. Naopak však musíme počítať s viac pravdepodobným scenárom pokračovania korekcie pre najbližšie týždne. Ide totižto o situáciu, keď Bitcoin nakoniec momentálnu štruktúru okolo 29 000 $ neudrží a tým sa zvýši volatilita nadol.

V takomto scenári počítame s MA200 na týždennom grafe, ktorý dosahuje takmer 22 000 $. Ak cena spadne na túto zónu, pôjde o ideálnu nákupnú zónu z dlhodobého hľadiska. Cena však môže krátkodobo spadnúť aj pod túto hladinu. Krátkodobo sme teda bearish a dlhodobo ostávame bullish.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance