Buďte pripravení na pokles Bitcoinu, môže nastať kedykoľvek!
Buďte pripravení na pokles Bitcoinu, môže nastať kedykoľvek! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Visual Generation

Podľa analytikov agentúry Bloomberg môže Bitcoin aj napriek nedávnemu odrazu o 15 % z minima ďalej klesať. Podľa viacerých analytikov bude čeliť zvýšenej volatilite v blízkej dobe. Prečo a čo možno čakať?

Pokles Bitcoinu v blízkej dobe

Podľa analytikov agentúry Bloomberg nás čaká v blízkej budúcnosti ďalší pokles Bitcoinu. Dôvodov, prečo ide o reálny scenár, je viacero. Nedávny odraz Bitcoinu viedol k tomu, že sa na hodinovom grafe BTC vytvoril vzorec „tanierový vrchol“ (ang. saucer-top) . Na grafe rovnako možno vidieť ďalší známy pattern Head and Shoulders, ktorý znamená obrat z býčieho trendu na medvedí.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 30 000 dolárov. Najväčšia kryptomena ide už niekoľko dní do strany a vytvára vzorec symetrického trojuholníka, z ktorého môže preraziť hore, ale rovnako aj klesať nižšie. Známy kritik Bitcoinu, ekonóm a maximalista zlata Peter Shiff, varoval, že Bitcoin vstúpil do medvedieho trhu, keďže evidentne vytvoril medvedí vzorec Head and Shoulders. Spolu s ďalším vzorcom nazývaným Double Top to pre Bitcoin podľa kritika nevyzerá vôbec dobre.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Peter Schiff verí, že mal celý čas pravdu: „Bitcoin sa čoskoro zrúti úplne!“

Strhne Bitcoin prepad akcií a indexov?

Index S&P 500 je v korekcii a nedávno klesol pod support na hladine okolo 4 000 dolárov. V súčasnosti sa nachádza v zóne, ktorá vytvára priestor pre ďalší pokles na support okolo 3 800 až 3 700 dolárov. Podľa známeho analytika Petra Brandta môže S&P 500 klesnúť aj na hodnotu 3 400. V takom prípade by šlo o pokles od ATH vo výške až 30 %.

Graf: Index S&P 500. 1D.
Graf: Index S&P 500. 1D. Zdroj: Tradingview

Keďže Bitcoin už potvrdil, že koreluje s akciovými trhmi, je vysoko pravdepodobné, že v prvom rade musíme sledovať dianie na klasických trhoch, pretože s istotou môžeme tvrdiť, že zasiahne aj cenu Bitcoinu a s ním aj ostatné kryptomeny. Bitcoin sa stále drží okolo hladiny 30 000, čo je podľa niektorých pozitívny signál, podľa ďalších ide o býčiu pascu, ktorá má nachytať obchodníkov. Pod ilúziou rastu začnú investori longovať a následne veľkí hráči spustia pokles ešte do nižších hladín. To sa, samozrejme, môže a nemusí stať. Najbližšie dni, možno aj hodiny rozhodnú, čo sa bude diať.

Čítaj ďalej: Ako sa uchrániť pred infláciou? Rady a tipy