Bitcoin v januári narástol o 40 %.
Bitcoin v januári narástol o 40 %. Zdroj: shutterstock.com/kitti Suwanekkasit

Prvý mesiac v roku 2023 znamenal pre bitcoin vytvorenie jedného z najpozitívnejších úvodov roka v histórii. Podľa portálu Coinpage v januári cena bitcoinu narástla o 40 %, pričom vyššie zhodnotenia sme mohli vidieť len v rokoch 2011 a 2013. Jeho trhová kapitalizácia iba v tomto období narástla o 280 miliárd dolárov.

Okrem bitcoinu rástli aj známe altcoiny ako napríklad litecoin, solana alebo cardano. Mnohé zaznamenali vyšší rast ako samotný bitcoin predovšetkým z dôvodu, že ich korekcia bola v roku 2022 silnejšia. Stále platí, že ak má kryptomena volatilnejšie korekcie, potom má aj volatilnejšie vzostupy.

Trh bude predovšetkým ovplyvnený aj FED-om, ktorý zasadne na ďalšom stretnutí FOMC, ktoré je naplánované na 31 januára a 1. februára. Účastníci trhu očakávajú spomalenie zvyšovania úrokových sadzieb a taktiež ďalší pokles inflácie. Tento trend by mohol vo februári podporiť cenový rast digitálnych aktív.

Mesačný graf bitcoinu
Mesačný graf bitcoinu. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin musí dosiahnuť lokálne maximum

Bitcoinový rastúci trend sa blíži ku koncu, no to neznamená, že z dlhodobého hľadiska bude ukončený. Vo februári pravdepodobne nastane krátkodobá korekcia, ktorá zabezpečí sformovanie vyššieho lokálneho minima a ak sa makroekonomické vyhliadky nezmenia, tak rast bude následne pokračovať.

Na druhej strane existuje riziko globálnej recesie, pred ktorou varoval aj Robert Kiyosaki. Taktiež na trhu prevláda vysoká ziskovosť krátkodobých držiteľov a preto v nasledujúcom mesiaci trh zažije tlak vyberania ziskov, o čom sme vás informovali už skôr. Viac sa o faktoroch, ktoré budú najbližšie mesiace ovplyvňovať trh s bitcoinom môžete dočítať v článku Ako v súčasnosti obchodovať šialený rast ceny bitcoinu – na toto si dajte pozor.

Bez ohľadu na to či sa február ukončí v zelených alebo červených číslach je pravdepodobné, že nevytvorí nižšie minimum ako to v januári. To znamená, že vo februári neočakávame reverziu trendu zo začiatku roka 2023.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin odštartoval rastúci cyklus – Potvrdzujú to tieto tri dôvody