Svet kryptomien môže tento rok čeliť razantnej zmene

Novinky Svet kryptomien môže čeliť veľkej zmene
Svet kryptomien môže čeliť veľkej zmene. Zdroj: shutterstock.com/SADCo/Tapati Rinchumrus
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Svet kryptomien sa po úspešnom začiatku roka 2023 ponára do hlbokých problémov, ktoré môžu výrazne prehovoriť do ďalšieho cenového vývoja. Mnoho analytikov očakáva, že ethereum v tomto roku predbehne bitcoinzaujme miesto lídra. Tento scenár očakáva aj moderátor známej relácie Coin Bureau, ktorého slová citoval portál Daily Hodl. Je to ale skutočne možné?

Ethereum vs. bitcoin

Guy Turner aj naďalej verí naplneniu potenciálu druhej najväčšej kryptomenovej siete, ktorá môže zdolať bitcoin z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie. Na to, aby ethereum naďalej rástlo, musí pokračovať v nasadenom trende veľkého množstva aktualizácií, ktoré zvyšujú využiteľnosť tejto siete v praxi.

Vzhľadom na pokračujúci rast etherea je len otázkou času, kedy táto sieť predbehne bitcoin. Využiteľnosť etherea rastie extrémnou rýchlosťou a vďaka tomu ju v budúcnosti môže využívať viac a viac ľudí bez toho, aby si to vôbec uvedomovali. Z tohto pohľadu sa ethereum skutočne môže stať lídrom celého kryptomenového sektoru,” uviedol Guy.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Je svet kryptomien pripravený?

Z hľadiska vývoja, technológie a využiteľnosti sa ethereum skutočne môže stať lídrom vo svete kryptomien. V súčasnosti sa celý kryptomenový sektor rozdeľuje do piatich najdôležitejších oblastí:

  • Bitcoinová sieť
  • NFT
  • Stablecoiny
  • DeFi
  • Web 3.0

V každej z týchto skupín má ethereum výrazné zastúpenie, pričom najvýraznejšie je to v oblasti stablecoinov, NFT a DeFi. Súčasťou siete je dokonca aj kryptomena wrapped bitcoin, čo vo voľnom preklade znamená „zabalený bitcoin”.

Podľa portálu CoinMarketCap ide o tokenizovanú verziu bitcoinu, ktorá je vďaka sieti ERC-20 plne kompatibilná v otázke integrácie do ekosystému etherea a jeho decentralizovaných služieb. Cena tejto kryptomeny je viazaná na bitcoin v pomere 1:1.

Tieto dôvody robia z etherea jednu z najbezpečnejších investícii. Ak ale zohľadníme nedávne udalosti, sieť etherea môže v budúcnosti čeliť veľkým problémom, ktoré môžu rast zastaviť. Bitcoin má v tomto prípade nepopierateľnú výhodu, pretože je považovaný a aj oficiálne uznaný za komoditu.

Gary Gensler, ktorý stojí na čele Komisie pre cenné papiere a burzy, už viac krát v minulosti ethereum skritizoval a poukázal, že ide o cenný papier. Problémom môže byť aj stakingový program, ktorý čaká už onedlho jedna z najdôležitejších udalostí tohto roka.

Viac si môžete prečítať v našej sérii článkov: