Visa zavádza kryptomenové karty do krajín APAC
Visa zavádza kryptomenové karty do krajín APAC. Zdroj: shutterstock.com/Gleti/Godlikeart

Kryptomeny sú súčasťou bežného platobného styku v čoraz viac krajinách. Expanzia adopcie digitálnych mien sa výrazne posunula vpred aj vďaka novej spolupráci Visa s kryptomenovou platobnou platformou Wirex. Cieľom je podľa portálu Finbold rozšíriť pôsobnosť v Spojenom kráľovstve a regióne APAC.

Wirex má vydávať debetné karty s podporou kryptomien do viac ako 40 krajín, uviedla platobná spoločnosť v tlačovej správe z 13. februára. Celosvetovo disponuje viac ako 5 miliónmi zákazníkov so zameraním práve na Spojené kráľovstvo a APAC. Táto spolupráca zabezpečí prehĺbenie spojenia európskeho a amerického trhu s krajinami Ázie a Tichomoria.

„Visa chce spotrebiteľom priniesť viac platobných možností prepojením digitálnych mien s našou sieťou bánk a obchodníkov,“ povedal Matt Wood, vedúci digitálnych partnerstiev pre Áziu a Tichomorie v spoločnosti Visa.

Plány expanzie Wirexu podporuje aj mnoho investorov, ktorí nalievajú do projektu kapitál. Medzitým Visa zamerala svoju činnosť aj na spracovanie platieb v metaverze. Už skôr sme vás informovali o tejto logickej voľbe, keďže práve v metaverze by Visa mohla nájsť optimálne riešenie.

Spoločnosť by mohla využívať najväčšiu sieť založenú na ethereu, no existujú na nej problémy s transakčnými poplatkami, obmedzenou škálovateľnosťou a transakčnou záťažou. Preto je nepravdepodobné, že Visa bude využívať sieť etherea.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Sú Visa a Mastercard lídrami kryptomenových kariet?

Rovnako aj Mastercard plánuje rozširovať svoje pôsobenie v digitálnom svete kryptomien. Najnovšia spolupráca s Unbanked, o ktorej sme vás informovali, by mala priniesť kryptomenové karty do života širokej verejnosti v Európe.

Visa a Mastercard.
Visa a Mastercard. Zdroj: shutterstock.com/Chepko Danil Vitalevich

Unbanked umožňuje spoločnostiam vďaka API nastaviť kryptomenovú peňaženku, bankový účet a pripojenie k mobilnému a webovému rozhraniu. To zaisťuje, že všetci partneri dosiahnu jednotné overenie. Nové partnerstvo prinesie Litecoin Card až 84 %-ám populácie v Európe.

Kryptomeny sú čoraz populárnejšie a počet vlastníkov dosiahol v priebehu roka 2022 až 425 miliónov. Táto metrika vzrástla medziročne až o 39 %, pričom vlastníci bitcoinu sa rozrástli o 20 % a etherea o 263 %.

Majitelia kryptomenových kariet by ale mali rozlišovať medzi skutočným vlastníctvom kryptomien a kartou, ktorá iba premieňa na burze kryptomeny za fiat. Ak napríklad vlastníte kartu od Binance, nie ste majiteľmi kryptomeny, ale iba dávate príkaz burze premeniť kapitál na fiat, ktorým platíte v obchode.

Mohlo by ťa zaujímať: Už nie je cesty späť. Adopcia kryptomien vstupuje do novej éry