Bitcoin pokračuje v raste
Bitcoin pokračuje v raste. shutterstock.com/Julia Tsokur/Quality Stock Arts

Pozitívna nálada na globálnom trhu sa prejavila aj na bitcoine a ostatných kryptomenách. Bitcoin od včerajšieho večera zaznamenal 13 %-ný rast, čo je jeden z najväčších pohybov za posledných niekoľko mesiacov. Ostatné altcoiny ale nestíhajú s jeho tempom, čo môže byť náznakom, že sa jednalo o falošný pohyb a na trhu nie je sila.

Korelácia bitcoinu a ostatných kryptomien

Spomedzi známych kryptomien vyrástol iba bitcoin. Ostatné altcoiny, až na niekoľko výnimiek, sa ani nedostali na posledné lokálne maximá. Čo je skôr negatívny signál, pretože kapitál z altcoinov sa prelial do bitcoinu a na trh neprišiel nový kapitál.

Dokonca to môže naznačovať koniec celého rastúceho trendu, ktorý na bitcoine prebieha už takmer 2 mesiace. Od posledného dna, na ktoré sa dostal po krachu FTX, je v zisku už 50 %, čo je najväčší rast od roku 2020. Z dlhodobého pohľadu je bitcoin pripravený rásť. Túto tézu bude v budúcnosti podporovať očakávané znižovanie úrokových sadzieb a budúci rok aj halving. Na nové maximum sa ale bitcoin môže dostať až o 2 roky.

Môžeš ma sledovať aj na novom Twitteri, kde pravidelne, ešte skôr ako na magazíne, prispievam svojimi analýzami a názormi:

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Aký cenový vývoj očakávať?

50 %-ný rast na bitcoine zatiaľ nebol potrestaný žiadnou väčšou korekciou, ktorú môžeme skôr či neskôr očakávať. Naďalej očakávam pokles na 20 000 dolárov. Nedá sa ale vylúčiť, že cena bitcoinu sa ešte jedným pohybom pohne hore, napríklad na 26 000 dolárov a až potom spadne.

V horšom prípade dnešný pohyb môže byť konečný pre aktuálny rast bitcoinu a čaká nás krátkodobá korekcia. Netreba zabúdať, že o niekoľko týždňov sa očakáva predaj veľkého množstva BTC zo skrachovanej burzy Mt. Gox.