[Správy] Craig Wright: XRP je scam • Tron Accelerator plánuje rozdať 1M USD pre dApps…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Craig Wright: XRP je scam • Tron Accelerator plánuje rozdať 1M USD pre dApps • KPMG: prejde dlhá doba, kým bude Bitcoin skutočným „store of value” • Ethereum na svojom 16-mesačnom minime • Kraken umožnil obchodovanie Bitcoin Cash SV, no vystríha pred rizikami •

Craig Wright: XRP je scam

Craig Wright, austrálsky počítačový vedec a podnikateľ, ktorý za svoje výroky čelí prezývke Faketoshi”, je posledné dni v centre diania. Nielen, že po Bitcoin Cash hard forku ostro súperí s Bitcoin ABC, aby jeho Bitcoin Cash SV (Bitcoin Cash Satoshi Vision) získal prím, ale pustil sa aj do konkurenčných kryptomien.

Po tom, ako nedávno poznamenal, že Etehreum neprináša úžitok a celkovo tento projekt nemá žiadny prínos, sa pustil do aktuálnej trhovej dvojky – XRP. V tweete nižšie označuje túto kryptomenu za najväčší scam, aby následne v ďalších postoch vyzval SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy), aby zakročila, nakoľko Wright pokladá XRP za ilegálny.

https://twitter.com/ProfFaustus/status/1064192797052469248

Viac sa dočítate tu: koinalert.com (v angličtine).

Tron Accelerator plánuje rozdať 1M USD pre dApps

Tron nedávno spustil Tron Accelerator, inkubátor, ktorého cieľom je podporiť vývojárov v oblasti inovácií pre blockchain technológiu. Jeho primárnym zámerom bude využívať finančné prostriedky od nadácie Tron Foundation. Tie budú následne slúžiť ako pomoc pri financovaní decentralizovaných aplikácií (dApps), predovšetkým v ich v počiatočnej fáze.

Tron si od Tron Acceleratora teda sľubuje urýchlenie rastu a rozvoja dApps na ich platforme. Skrz Tron Accelerator sa celkovo rozdá rovný 1 milión USD, pričom suma za rozdelí medzi 56 víťazných projektov. Odovzdávanie cien sa uskutoční 17. a 18. januára 2019 na summite niTRON v San Franciscu.

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

KPMG: prejde dlhá doba, kým bude Bitcoin skutočným „store of value”

KPMG (celosvetová sieť poradenských spoločností poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva) sa v poslednej zo svojich štúdií týkajúcich sa kryptomien vyjadrila, že potrvá ešte dlhý čas, kým budú Bitcoin a iné kryptomeny vnímané ako úložisko hodnoty/úspor. Podľa ich slov sa Bitcoin a jemu podobné aktíva nateraz nemôžu používať ani ako vhodné výmenné médium v rámci obchodu.

Z pohľadu KPMG je to predovšetkým kvôli nedostatku dôvery a škálovateľnosti. Podľa audítorskej spoločnosti musí kryptosektor najskôr absolvovať inštitucionalizáciu, ak má v úmysle ďalej prosperovať v oblasti stability a adopcie.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Ethereum na svojom 16-mesačnom minime

Ešte nedávno trhová dvojka (pár dní dozadu zosadená kryptomenou XRP), Ethereum, nezažíva práve najlepšie obdobie. V čase písania článku sa aktuálne obchoduje na úrovni 157 dolárov (10 % pokles za posledných 24 hodín), čím sa Ethereum dostalo na 16-mesačné minimum. Naposledy sa v týchto úrovniach pohybovalo v júli minulého roku.

Ruka v ruke s tým samozrejme ide aj celková trhová kapitalizácia tejto kryptomeny, ktorá klesla na niečo málo cez 16 miliárd USD. Za posledné hodiny tak stratila približne 1,6 miliardy USD, čím sa ešte viac zväčšil rozdiel medzi ETH a XRP.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Kraken umožnil obchodovanie Bitcoin Cash SV, no vystríha pred rizikami

Americká kryptoburza Kraken príspevkom na svojom blogu potvrdila, že začala podporovať oba tokeny po Bitcoin Cash hard forku. Pôvodný plán tejto burzy bolo podporovať len Bitcoin Cash ABC, dnešným stanoviskom však potvrdila support aj pre Bitcoin Cash SV. Zároveň však svojich klientov upozorňuje, že podľa interných smerníc burzy Bitcoin Cash SV nespĺňa ich obvyklé požiadavky, takže jeho obchodovanie považuje za mimoriadne vysoko rizikovú investíciu.

Viac sa dočítate tu: blog.kraken.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.