Nový člen SEC zvyšuje pravdepodobnosť príchodu Bitcoin ETF

BITmarkets BITmarkets

Elad Roisman, novo menovaný člen komisie pre cenné papiere (SEC), by mohol posunúť rovnováhu inštitúcie v prospech schválenia Bitcoin ETF (Exchange Trade Fund).

Novo zvolená posila

Roisman, nový člen komisie SEC silne zastáva spravodlivú reguláciu kryptotrhu. V tomto roku vystúpil na rokovaní bankového výboru v senáte, kde vyzval regulačné orgány, aby pracovali spravodlivo a transparentne. Chcel sa tak uistiť, že pracujú v súladu s plánom agentúry. Časť jeho výroku znela takto:

„SEC musí preveriť a preskúmať predpisy a pokyny, aby sa uistili, že regulačné orgány stále pracujú podľa plánu. Poslednou dobou sa preveruje hlavne ochrana dát, kybernetická bezpečnosť, ICO alebo taktiež aj blockchain.”

Po rozhodnutí senátu menovať Roismana do SEC sa v tejto komisii nachádzajú dvaja komisári schvaľujúci Bitcoin ETF. Roisman, ktorý niekoľko rokov pôsobil v senátnom bankovom výbore, sa práve pripojil k Hester Peirceovej na zoznam podporovateľov ETF. Peirceová dlhú dobu hájila kryptomeny a zaoberala sa problematikou SEC ako inovátora v sektore.

„Cieľ SEC bol, je a mal by byť taký, že by mal zaisťovať potrebné informácie pre investorov. Tí ich totiž potrebujú pre rozumné investovanie. Komisia by taktiež mala zaisťovať priehľadnosť transakcií a zabrániť manipuláciám na trhu,” zdôraznila.

Mnoho odmietnutých žiadostí

SEC zatiaľ predával minulé rozhodnutia o Bitcoin ETF oddeleniu obchodu a trhu, a to kvôli rastúcemu počtu žiadostí o prijatie. Agentúra ich celkovo odmietla 9, od žiadostí bratov Winklevossových až po spoločnosti ako je ProShares, Direxion alebo GraniteShares.

Záver

Veľmi očakávaný Bitcoin ETF od SolidX/VanEck, by mal prísť v marci roku 2019. Zatiaľ čo oddelenie trhu a obchodu bude hrať v rozhodovaní hlavnú úlohu, bude záležať aj na názore komisárov.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michal.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj: ccn.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.