[Správy] Coinbase plánuje zalistovať desiatky kryptomien! • Stellar pracuje na vlastnej verzii Lightning Networku …

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Južná Kórea nevidí prekážku v spolupráci bánk a kryptobúrz • Storj predstavil novú aktualizáciu • OceanEx spustil testing svojej platformy • Coinbase plánuje pridať ďalšie kryptomeny • Stellar pracuje na vlastnej verzii Lightning Networku

Južná Kórea schvaľuje bankové účty, ktoré využívajú kryptoburzy

Choi Jong-Ku, predstaviteľ Komisie pre finančné služby (FSC) Južnej Kórey, sa vyjadril, že nevidí žiadne prekážky ani bezpečnostné riziká v rámci poskytovania účtov a bankových služieb, ktoré poskytujú štandardné banky pre potreby jednotlivých kryptobúrz v krajine.

Výsledkom štátneho auditu, ktorý vykonala vláda Južnej Kórey je, že pokiaľ obchodné platformy zamerané na kryptomeny dodržiavajú štandardy Know Your Customer  (KYC) a Anti-Money Laundering (AML), môžu využívať bankové služby od komerčných finančných inštitúcií v krajine. Tým pádom burzám v Južnej Kórey nehrozí, že by sa kvôli problémom s bankovým sektorom museli presťahovať do iných krajín tak, ako sa to už stalo niektorým platformám v minulosti.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Burza OceanEx spustila testing svojej platformy

OceanEX Crypto Exchange, obchodná platforma vytvorená použitím ekosystému VeChainThor, otvorila registrácie pre svojich klientov. Dev tím uviedol, že fáza vývoja už bola úspešne dokončená. V súčasnosti sa pracuje na internom testovaní a externom bezpečnostnom audite. Burza by tak mohla byť uvedená do plnej prevádzky v prvom štvrťroku roku 2019.

OceanEx je obchodná platforma využívajúca umelú inteligenciu v rámci ekosystému VeChainThor. Integrácia umelej inteligencie pritom slúži predovšetkým na dosiahnutie aktívnej bezpečnosti likvidného trhu s kryptomenami. Zároveň disponuje bohatou ponukou investičných nástrojov a produktov, čím má naplniť očakávania všetkých investorov využívajúcich široké spektrum investičných stratégií.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Storj oznámil novú aktualizáciu V3 (version 3)

Kryptomena Storj, ktorá sa zaoberá otázkou decentralizovaného riešenia pre ukladanie dát na cloude, oznámila, že nová aktualizácia ich siete, ktorá nesie označenie V3, je už dostupná. Vývojári môžu odteraz testovať a využívať vyššie uvedenú vynovenú sieť pre navrhovanie decentralizovaných aplikácií na ukladanie dát.

Podľa slov dev tímu sa práve touto aktualizáciou snaží Storj odlíšiť od konkurenčných projektov, ako je Filecoin, Sia a MaidSafe a stať sa lídrom v danej oblasti.

Viac sa dočítate tu: bitcoinmagazine.com (v angličtine).

Coinbase plánuje pridať ďalšie kryptomeny

Predstavitelia populárnej americkej kryptoburzy Coinbase sa vyjadrili, že aktívne pracujú na vytvorení nových obchodných párov.  S tým súvisí aj oznámenie o novej investícii vo výške 300 miliónov dolárov. Tá má slúžiť na financovanie technologického zabezpečenia pre pridanie nových kryptomen.

Podľa vyjadrení z júla tohto roku, burza zvažuje integráciu kryptomien Cardano, Basic Attention Token, Stellar Lumens a Zcash. Aktuálne sa spomína aj zalistovanie Tronu a XRP. Kým sa tak stane, klienti môžu na Coinbase obchodovať s kryptomenami ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, USDC a 0x.

Viac sa dočítate tu: zycrypto.com (v angličtine).

Stellar pracuje na vlastnej verzii Lightning Networku

Dev tím spoločnosti Stellar, šiestej najväčšej kryptomeny podľa CMC, oznámil, že aktívne pracuje na vytvorení druhej vrstvy platobného systému, ktorá by mohla potenciálne otvoriť dvere pre okamžité zúčtovania mimo reťazca a bez poplatkov.

Starlight, ako je projekt pomenovaný, by sa tak mohol stať tým, čím Lightning Network pre Litecoin a Bitcoin.

Viac sa dočítate tu: cryptodaily.co.uk (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka