[Správy] Veľká výhra pre Bitcoin: Američania môžu investovať do Bitcoin ETN • Bitwise spúšťa tri nové krypto fondy a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Veľká výhra pre Bitcoin: Američania môžu investovať do Bitcoin ETN • Bitwise spúšťa tri nové krypto fondy • Singularity-X spustila obchodovanie BTC/EUR bez poplatku! • Playboy žaluje krypto-spoločnosť za porušenie zmluvy Toshi, krypto Wallet Browser, sa premenováva na Coinbase Wallet • Spoločnosť AirSwap spustila OTC obchodovanie

Veľká výhra pre Bitcoin: Američania môžu investovať do Bitcoin ETN

Zatiaľ, čo celá krypto komunita čaká na schválenie potenciálnej burzy ETF zo strany Komisie pre cenné papiere a cenné papiere (SEC), investori teraz môžu zakúpiť bitcoinové burzové cenné papiere, ktoré sú vo Švédsku úplne regulované. Podľa agentúry Bloomberg môžu investori od včerajšieho dňa obchodovať s použitím produktu Bitcoin Tracker One ponúkaného materskou spoločnosťou CoinShares Holdings, LTD. Obchodovanie pripomína nákup amerického depozitného dokladu – obchodník uvidí aktíva uvedené v cudzej mene v amerických dolároch. Kúpou takzvaných akcií F budú obchody vykonávané v amerických dolároch, ale budú uhradené, zúčtované a tiež spravované na domácom trhu, ktorý je v tomto prípade vo Švédsku.

Správy rýchlo upútali pozornosť krypto komunity. Spoluzakladateľ Fundstrat a vedúci analytik Tom Lee zdôraznil, že je možné nájsť podobnosti medzi ETN a veľmi očakávaným Bitcoin ETF. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Bitwise štartuje tri nové krypto fondy

Minulý mesiac spoločnosť Bitwise Asset Management predložila žiadosť o top-10 kryptomenovú ETF. Spoločnosť 15. augusta oznámila, že spúšťa tri nové indexy pokrývajúce segmenty s malou celkovou kapitalizáciou. Indexové fondy budú sledovať rôzne trhové segmenty prostredníctvom nového 70 Cap Crypto Indexu, 20 krypto Indexu Mid Cap a 100 Total Market Crypto Indexu. Bitwise tiež premenuje svoj trhový benchmark, HOLD 10 Cryptocurrency Index, na index 10 Large Cap Crypto Index. V oficiálnej tlačovej správe uviedol Matt Hougan, globálny vedúci výskumu v spoločnosti Bitwise:

Naše indexy sú postavené tak, aby reagovali špecificky na kryptomarket. Metodológia čerpá z najlepších postupov z moderného indexovania akcií, dlhopisov, komodít a fiatových mien a spáruje ich s krypto-natívnymi faktormi na zabezpečenie bezpečných a replikovateľných indexov.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Singularity-X spustila obchodovanie BTC/EUR bez poplatku!

Digital Asset Exchange Singularity-X spustila obchodovanie páru BTC/EUR bez poplatku. Výhodu bezpoplatkového obchodu majú všetci kupujúci aj predávajúci automaticky. Výhoda bezpoplatkového obchodu nie je obmedzená veľkosťou ani objemom transakcie. Nie je obmedzená ani časovo.

Ide o prvý pár, s ktorým je možné obchodovať bez poplatkov na Singularity-X. Bitcoin pritom patrí k najobľúbenejším, čo sa týka objemu obchodovania. Burza však nevylučuje, že v budúcnosti zavedie ešte jeden doplnkový pár, ktorý bude tiež poplatkov. Ostatné burzy účtujú štandardne 0.25-0.35% poplatok z obchodu.

Singularity-X dnes ponúka možnosť  nakupovať a obchodovať aj s ďalšími coinami ako DASH, LTC, ETH, Bitcoin Cash a token FCTF. Ďalšie populárne coiny budú zalistované už v najbližšom čase.

Playboy žaluje krypto-spoločnosť za porušenie zmluvy

Playboy Enterprises žaluje kryptospoločnosť, Global Blockchain Technologies, v súvislosti s obvineniami z porušenia zmluvy a podvodu. Rovnako ako mnohé iné podniky, aj spoločnosť pre zábavu pre dospelých sa musí vyrovnať s digitálnou realitou. Tlačové médiá sú v podstate mŕtve a aj vlajkový magazín je len tieňom svojej bývalej slávy. Značka Playboy je však silná, preto spoločnosť úspešne spustila niekoľko online stránok a rozhodla sa investovať do krypto sféry. Za týmto účelom uzavreli partnerstvo so spoločnosťami Global Blockchain Technologies. Nateraz je spolupráca zastavená a Playboy žaluje GBT za údajné porušenie zmluvy a nesplatenie dlhu 4 milióny dolárov.

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/playboy-sues-cryptocurrency-company-over-alleged-breach-of-contract/ (v EN)

Toshi, krypto Wallet Browser, sa premenováva na Coinbase Wallet

Toshi, open source DApp prehliadač a peňaženka navrhnutá spoločnosťou Coinbase budú teraz známe ako Coinbase Wallet. Spoločnosť hovorí, že zmena názvu je nad rámec značiek a väčšej snahy investovať do produktov, ktoré budú formovať budúcnosť decentralizovaného webu.

Peňaženka Coinbase Wallet bude obsahovať upgrade, ktorý by mal slúžiť ako miesto na   preskúmanie decentralizovaného webu”. Okrem správy tokenov Ethereum a ERC-20, ktoré boli možné na Toshi, nová peňaženka bude tiež podporovať Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin. Používatelia budú tiež môcť prijímať tokeny ICO, airdropy a prístup k popredným decentralizovaným burzám priamo z peňaženky.

Spoločnosť AirSwap otvorila OTC obchodovanie

Spoločnosť AirSwap, ktorá bola založená v roku 2017, sa stala lídrom decentralizovaných búrz (DEX) tým, že ponúkla obchody typu peer-to-peer”. Spoločnosť AirSwap odhalila 15. augusta nový produkt OTC na obchodovanie s mainnetom. OTC” je obchod na mimoburzovom trhu. Znamená to, že obchodovanie neprebieha pod záštitou oficiálnej inštitúcie. Predtým, 10. augusta, spoločnosť oznámila súbor aktualizácií svojho produktu Widget, Toolkit a over-the-counter obchodovanie. Don Mosites, spoluzakladateľ spoločnosti AirSwap, vysvetlil:

V podstate vám umožňuje väčšiu flexibilitu v cenách a schopnosť poznať vašu protistranu, zhodnotiť, s kým chcete priamo podnikať. Pomocou OTC nástrojov sa tým ukazuje úplne nový svet likvidity. To umožní, aby sa v sieti AirSwap vykonávali obchody ľubovoľnej veľkosti.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.