Fivebucks.com: Bitcoin Cash tržnica pre freelancerov sa predstavuje

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nedávno uzrela svetlo sveta nová tržnica pre ľudí pracujúcich na voľnej nohe (tzv. freelancery) pomenovanej Fivebucks.com. Ide o platformu, ktorá umožňuje ľuďom nakupovať a predávať svoje služby za 5 dolárov. Všetky platby, ako prichádzajúce tak aj odchádzajúce, sú vysporiadané v digitálnej mene Bitcoin Cash (BCH).

Ako to funguje?

Všetko, čo musia užívatelia urobiť, aby mohli tržnicu využívať, je zaregistrovať sa pomocou platného e-mailu. Potom už môžu svoje služby ponúkať alebo naopak kupovať. K dispozícií je celkom 8 kategórií. Tie zahŕňajú pomoc v oblasti digitálneho marketingu, grafiky a dizajnu, písania a prekladov, tvorby videí a animácií, hudby a zvuku, programovania a pomoc s technikou, zábavu a životný štýl a samozrejme v oblasti podnikania.

Tvorcovia Fivebucks.com dodávajú, že sa nechali inšpirovať charitatívnym projektom @eatbch.

„Vďaka Bitcoin Cash (BCH) každí, kto má pripojenie k internetu, môže dostať za svoju prácu zaplatené priamo a bez prostredníkov. A taktiež bez ohľadu na to, odkiaľ jeho zákazníci pochádzajú.” vysvetľujú zakladatelia spoločnosti Fivebucks.

Všetky platby a výplaty sú prevádzané v digitálnej mene Bitcoin Cash a predajcovia môžu svoje zárobky vyberať jediným kliknutím myši.

Odporúčame článok: Bitcoin Core vývojár objavil bug v kryptomene Bitcoin Cash

Čo tržnica ponúka a prečo práve Bitcoin Cash?

V súčasnej dobe už na stránkach Fivebucks môžeme nájsť niekoľko desiatok aktívnych záznamov. Ide o ponuku služieb od viac než 150 užívateľov. Spoluzakladateľ spoločnosti Fivebucks.com v rozhovore vysvetlil, prečo stránka vznikla a taktiež, prečo sa tím rozhodol pre platby využívať Bitcoin Cash.

„Chceli sme vytvoriť niečo, čo je konkurencieschopné, má svoju hodnotu a podporuje prijímanie meny BCH. Miesto, kde sa podľa môjho názoru, snažíme vytvárať ponuky ako pre predajcov, tak aj pre kupujúcich, aby začali pre platby používať Bitcoin Cash. Rád by som označil Fivebucks.com za adopčný motor tejto kryptomeny. Na jednej strane stimuluje vlastníkov firiem v krajinách prvého sveta (ale nie len tam) k tomu, aby sa naučili používať Bitcoin Cash, ušetrili svoje peniaze a  niektoré služby získali naozaj lacno.

Na druhej strane zároveň motivujeme pracovníkov (prevažne z chudobných krajín, ale nielen z nich) na voľnej nohe, aby sa naučili aktívne využívať Bitcoin Cash, pretože vždy bude dopyt po službách za 5 dolárov. Pre Bitcoin Cash sme sa rozhodli preto, že sa jedná o jedinú veľkú kryptomenu, ktorá je spoľahlivá pre používanie ako digitálne peer-to-peer peniaze.”

Práve teraz je možné si zo sortimentu zaujímavých služieb ponúkaných za 5 dolárov v kryptomene BCH vybrať a kúpiť napríklad službu, ktorá zahrňuje nakreslenie portrétu, vyladenia python skriptu, vykladania tarotových kariet, preklad z cudzieho jazyka. Môžete si dokonca  najať niekoho, kto Vám vyrobí video, v ktorom poviete čokoľvek, čo si budete priať.

Tvorcovia tohto webu taktiež na platforme sociálnych médií Yours.org publikovali článok „Poradenstvo pre predajcov”. V ňom poskytujú prehľad možností, ako možno vylepšiť svoje šance pre predaj na tejto platforme.

Tip redakcie: [Seriál] Kryptocelebrity – (4. diel) Roger Ver, zakladateľ Bitcoinu Cash

Záver

Myšlienka vzniku takejto tržnice nie je vôbec zlá. Či sa ale dočká masovejšieho rozšírenia a stane sa miestom, kde sa budú stretávať ponuky s dopytom z celého sveta je zatiaľ otázne. V každom prípade každý projekt snažiaci sa o rozširovanie akceptácie krytomien je nepochybne prospešný a držíme mu palce.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Radek.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.