Informácie sú základ skvelého zisku
Informácie sú základ skvelého zisku. Zdroj: shutterstock.com/Natee K Jindakum/VAKS-Stock Agency

Udalosť okolo depegu, čiže odpojenia ceny stablecoinu USDC od hodnoty dolára, o ktorej sme vás informovali cez víkend, má svojich víťazov. Pád ceny stablecoinu od spoločnosti Circle o 10 %, spôsobil obrovský rozruch. Dôvodom boli obavy o podkladové aktíva, ktoré spoločnosti ostali uväznené v skrachovanej banke SVB. Avšak, zo všetkého sa dá vyťažiť a dnes vám ukážeme, kto na prepade zarobil najviac. Informáciu priniesol portál Cryptoslate.

Najinformovanejší vyhráva

Žijeme v tzv. informačnej dobe a platí, že dnes sú informácie najcennejším artiklom na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa. Najmocnejší a najbohatší ľudia dnešnej doby disponujú práve najlepšími informáciami, vďaka ktorým majú náskok pred ostatnými, ktorým sa informácie dostanú až neskôr, aj to nie vždy v tej skutočnej podobe. Vo finančnom svete je to obzvlášť viditeľný rozdiel medzi bohatými a strednou triedou či chudobnými.

Okamžite po krachu Silicon Valley Bank, ktorý sa udial v piatok 10.3., začal boj o prežitie mnohých spoločností. Informovali sme vás o tom v článku Hrozí masívny domino efekt pádov? Krach Silicon Valley Bank ohrozuje 40 000 ďalších spoločností. Mnohí sa nevedeli dostať ku svojim peniazom a akcie spoločností v panike rapídne klesali. Až kým do diania nezasiahol FED a nevyhlásil, že svojimi rezervami preberá do rúk všetkých klientov skrachovanej kalifornskej banky a každý bude mať prístup ku svojim peniazom.

O všetkých udalostiach sme vás informovali:
Situácia je skutočne vážna. Americká centrálna banka zvolala na dnes mimoriadne zasadnutie
Po Silvergate má problémy ďalšia veľká banka v USA
Svet je na prahu ďalšej ekonomickej krízy – krach poprednej banky v USA môže byť iba začiatok

Krach SVB zatriasol trhom
Krach SVB zatriasol trhom. Zdroj: shutterstock.com/rarrarorro
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Ako zarobiť 3 milióny dolárov za pár hodín

Správne informácie o tom, čo sa ide na trhu diať, vedia robiť divy. Alebo aj správne vyhodnotenie vzniknutej situácie. V článku Čierny týždeň kryptomien. Ďalšia burza v ohrození sme informovali, že majiteľ kryptoburzy Huobi a zároveň autor projektu TRON, Justin Sun, poslal v sobotu na peňaženky Huobi „injekciu“ vo výške 100 miliónov USDC. Táto transakcia vzbudila pozornosť, nakoľko to bolo v čase, keď USDC mal hodnotu okolo 0,90 dolára.

Včera však vysvitlo, ako upozornil magazín Cryptoslate, že peňaženka patriaca Sunovi, zarobila v konečnom dôsledku na depegu USDC, viac ako 3 milióny dolárov. Po sérii sofistikovaných prevodov desiatok miliónov dolárov v kryptomenách, cez stablecoiny tether a DAI, pristál nakoniec na peňaženke Suna čistý zisk presahujúci 3 milióny.

Podobné pohyby sa počas víkendu diali aj na peňaženkách Vitalika Buterina, spoluautora etherea. Ten použil 500 ethereí, aby vyťažil stablecoin RAI, následne ho zamenil za DAI a potom nakúpil USDC za cenu 0,90 dolára. Buterin sa ešte predtým nechal počuť, že „RAI je príkladom čistého “ideálneho typu” automatizovaného stablecoinu so zábezpekou, ktorý je krytý len ETH“.

Tieto pohyby nám jasne ukazujú, že práve správne informácie a znalosť technológie sú tým, čo nám v kryptosvete môže zarobiť najväčšie peniaze. Redakcia Kryptomagazínu sa vám tieto informácie snaží denne prinášať.

Preto sme pre čitateľov vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Prečítajte si aj: Generálny riaditeľ Binance vydal dôležité oznámenie ohľadne ich stablecoinu