Čierny týždeň kryptomien. Ďalšia burza v ohrození

Analýzy Huobi token sa prepadol o 93 %
Huobi token sa prepadol o 93 %. Zdroj: shutterstock.com/Stanslavs/Nataly_Gejdos
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Domino efekt pádov kryptospoločností, ktoré sa spustilo po krachu FTX, sa nedokáže zastaviť a zráža na kolená ďalšie burzy a banky. Po krachoch Silvergate a Silicon Valley, o ktorých sme informovali v druhej polovici tohto týždňa, sa v problémoch topí aj ďalšia významná burza Huobi, ktorej token zaznamenal v piatok krátkodobý prepad o 93 %. Informuje o tom portál beincrypto.

Závan insolventnosti?

Huobi je najsilnejšia burza na čínskom a ázijskom trhu a patrí medzi desiatku najväčších svetových kryptobúrz. Oficiálne sídlo má na Seychelloch a celosvetovo pôsobí vo viac ako 130 krajinách s desiatkami miliónov užívateľov. Nestabilná situácia na kryptotrhu, najmä po výraznom prepade BTC v posledných dňoch, si vyberá svoju daň.

Lavínu pochybností spustil nečakaný prepad ceny natívneho tokenu tejto burzy. Huobi token sa v priebehu pár minút v piatok ráno prepadol zo svojej dlhodobo udržiavanej ceny 4,90 dolára o neuveriteľných 93 %. Ako vidíme na grafe nižšie, token sa veľmi rýchlo aj pozbieral a vyšvihol sa späť, avšak tento prepad až na 1,23 dolára spôsobil okamžité škody, najmä psychologického charakteru.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Prepad Huobi tokenu HT/USDT 1H graf

Prepad huobi tokenu HT/USDT 1H graf. Zdroj: TradingView

Majiteľ kryptoburzy a zároveň tvorca siete TRON, Justin Sun, na svojom Twitteri okamžite po incidente informoval, že burza je v poriadku a markantný prepad ceny bol zapríčinený pár jedincami, ktorým sa pomocou pákových obchodov podarilo zhodiť cenu tokenu na historické minimum. V mnohých to však vyvolalo nepokoj a špekulácie o konci ďalšieho velikána kryptosveta.

Problém menom USDC

V priebehu včerajšieho dňa bola zverejnená informácia, že Justin Sun poslal do fondu likvidity kryptoburzy injekciu vo výške 100 miliónov dolárov. Tá má ochrániť pred prípadnou insolventnosťou a potvrdiť investorom, že burza je v poriadku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako sme informovali dnes ráno v článku Aktuálne: Kryptomenoví investori pozor, druhý najväčší stablecoin má vážny problém, od dnešného rána sa USDC prepadol o 10 % a spôsobil nový veľký otras na trhu. Na grafe ceny huobi tokenu, môžeme vidieť druhú najvýraznejšiu červenú sviečku práve dnes ráno. Vtedy sa prevalila informácia o probléme Circle a výraznom páde ceny tohto stablecoinu.

Nie je isté, ako sa bude cena huobi tokenu správať ďalej. Je ale veľmi pravdepodobné, že ak by sa bitcoin prepadol vzhľadom na aktuálne udalosti až na lokálny support 16 tisíc dolárov, ako sme informovali, stiahlo by to aj huobi token, ktorému aktuálne patrí 65. priečka v rebríčku trhovej kapitálizácie kryptomien. Lavína negativity na kryptotrhu teda môže pokračovať ešte veľmi dlhý čas.

Čítajte ďalej: Životná príležitosť – striebro má údajne dosiahnuť až 125 dolárov