Vitalik Buterin o vylepšeniach.
Vitalik Buterin o vylepšeniach. Zdroj: shutterstock.com/Filippo Ronca Cavalcanti/Alexey Smyshlyaev

Zakladateľ etherea, Vitalik Buterin, nedávno zdieľal svoje návrhy, ktoré sa týkajú vylepšení kryptomien. Cieľom je, aby sa stali transparentnými v bežných každodenných transakciách. Podľa správy CoinGape, Vitalik neočakával, že platobný styk pomocou kryptomien bude taký komplikovaný.

Vo svojom blogovom príspevku nedávno pripomenul účastníkom trhu, ako sa v roku 2013 snažil kúpiť šálku kávy za bitcoin. Prešla mu až druhá transakcia, no zaplatil trojnásobne viac. Hlavnú chybu videl v oneskorení medzi transakciami, ktoré prijímateľ akceptuje a potvrdí. To ale zásadne zmenilo vylepšenie EIP-1559, resp. The Merge etherea, o ktorom vás pravidelne informujeme.

Čo navrhuje Vitalik Buterin?

Vitalik Buterin najnovšie navrhuje, aby vývojári peňaženiek začali oveľa viac myslieť na súkromie. Tvorcovia na trhu s kryptomenami by mali cieliť na lepšie formy abstrakcie účtov s cieľom odstrániť centralizované prenosy. Rovnako vidí nedostatky v používateľskom rozhraní peňaženiek.

O tomto nedostatku kryptomien sme vás informovali už skôr. Na trhu je mnoho aplikácií, ktoré sú pre väčšinu ľudí príliš náročné a nepochopené. Preto za hlavný problém kryptomien môžeme považovať nedostatočnú transparentnosť. Kým sa nezjednoduší proces akým ľudia investujú do kryptomien, nikdy ich nebude používať väčšina civilizácie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ethereum je vo fáze akumulácie

Ethereum údajne čaká svetlá budúcnosť, keďže aktualizácia The Merge zabezpečila omnoho lepšiu používateľskú skúsenosť a priemerná transakcia trvá niekoľko sekúnd. Cena etherea sa v čase písania článku obchoduje na trhovej hodnote 1 642 dolárov. Od prechodu na Proof of stake hodnota kryptomeny viac-menej išla bokom a bullrun sa zatiaľ neprejavil v plnej sile.

Ethereum narazil na dno
Ethereum narazil na dno. Zdroj: TradingView

Cena čelí rezistencii na hladine 1 700 dolárov a v prípade, že ju prerazí, potvrdí sa prvé rastúce maximum. Naposledy sme podobný scenár videli v apríli 2022. Na druhej strane sledujeme support na bode kontroly 1 250 dolárov kde sa nachádzajú vysoké transakčné objemy.

Podľa údajov z CoinMarketCap ethereum dosahuje trhovú kapitalizáciu 200,7 miliardy dolárov a denný objem obchodovania stúpol na hodnotu 7,1 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Pozor: Táto udalosť môže spôsobiť veľký výpredaj na ethereu