Aktuálne: Kryptomenoví investori pozor, druhý najväčší stablecoin má vážny problém

Novinky Aktuálna správa na Kryptomagazíne
Aktuálna správa na Kryptomagazíne.
BITmarkets BITmarkets

Ďalšou obeťou pádov kryptomenových spoločností a bánk môže byť stablecoin USDC, v ktorom majú investori kapitál takmer 40 miliárd dolárov. Ako uviedol portál cointelegraph.com, v padajúcej banke Silicon Valley prišli o 3,3 miliardy dolárov.

Circle ohlasuje vážny problém s USDC

Spoločnosť Circle, ktorá stojí za stablecoinom USDC na Twitteri oznámila, že sa im nepodarilo z krachujúcej banky vybrať 3,3 miliardy dolárov. V dôsledku toho cena ich stablecoinu USDC začala padať.

Hodnota v čase písania článku je okolo 0,9 dolára. Keďže sa jedná o stablecoin, tak hodnota by sa mala pohybovať priemerne na cene okolo 1 dolára. Občas sa stane, že sa cena pohne na 0,98 dolára alebo 1,02 dolára. Ale 10 % výkyv behom jednej hodiny je varovný signál pre všetkých investorov si dať pozor na tento projekt a uvážiť riziko.

Stablecoin USDC patrí ku najväčším kryptomenovým projektom. Hodnota všetkých mincí pred poklesom bola okolo 40 miliárd, vďaka čomu sa stal druhým najväčším stablecoinom, hneď po USDT. Jeho prípadný koniec môže znamenať ďalšiu tvrdú ranu pre kryptomeny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo bude nasledovať po prípadnom krachu?

Rovnaká situácia pádu stablecoinu nastala pred rokom. Vtedy algoritmický, vysoko rizikový stablecoin UST, stratil celú svoju hodnotu a mal za následok krach niekoľkých desiatok veľkým spoločnosti a straty miliardy dolárov pre investorov. V podstate sa jednalo o jeden z najväčších negatívnych fundamentov v celej histórii kryptomien. A to dosah a marketcap bol iba zlomkový v porovnaní s gigantom USDC.

Hlavné riziko bude v prípade kryptomien a cenového vývoja. Nedá sa vylúčiť, že sa bitcoin vráti späť na 16 000 dolárov, kde bola cena po páde FTX. Vtedy za rovnakých okolností bitcoin skĺzol z 20 000 dolárov práve na spomenutú hladinu. Panika na trhoch spôsobuje aktuálne domino efekt a čím viac cena klesá, tak o to viac investorov sa začína báť a predávajú svoje stablecoiny.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Binance a Coinbase zastavili obchodovanie stablecoinu

Medzitým 2 popredné burzy Binance a Coinbase zastavili obchodovanie stablecoinu USDC voči niektorým párom viazaným prevažne na dolár. Chcú tak stabilizovať situáciu. Binance uviedla, že dočasne pozastavila automatickú konverziu USDC na BUSD.

Americká burza Coinbase zasa oznámila dočasné pozastavenie obchodovania medzi dolárom a USDC.

Prečítaj si aj: Bitcoin v masívnom výpredaji: Toto je najhorší scenár poklesu, aký nás čaká

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.