ECB blockchain eurocoin euro ecb eú

Šéfka Európskej Centrálnej Banky Christine Lagarde konštatuje, že obyvatelia eurozóny vďaka pandémi častejšie využívajú digitálne a bezkontaktné platby.

Dlhodobá snaha ECB o popularizáciu digitálnych platieb a postupné rušenie hotovosti je počas pandémie koronavirusu úspešnejšia, než sa čakalo. Tiež naznačila, že čoskoro padne finálne rozhodnutie o EuroCoine. Christine od začiatku pôsobenia na najvyššom poste ECB dávala najavo, že má záujem o vytvorenie európskej kryptomeny.

Objemy digitálnych platieb zaznamenali vďaka pandémii dvojciferný rast

Na online konferencii nemeckej Bundesbank 10 septembra Christine Lagarde konštatovala, že digitalizácia v eurozóne pokračuje rýchlejšie, než sa očakávalo. Predaje v e-shopoch sa od februára do júna zvýšili o 20%, zatiaľ čo kamenné obchody zaznamenali 1,2% pokles. Celkové objemy digitálnych platieb zaznamenali dvojciferný rast.

“Pandémia poslúžia ako katalyzátor a významne urýchlila prechod k novému digitálnemu štandardu. Drvivá väčšina spotrebiteľov naďalej používa digitálne služby a robia to vo väčšej miere, než v minulosti.”

– povedala Christine Lagarde

ECB včera taktiež predstavila novú monetárnu politiku! Chystáme pre vás detailnú správu. V tomto článku však nájdete hlavné zmeny a výzvy ktorým v súčasnosti čelí Európa:

(článok pokračuje pod odkazom)

Zasadá rada ECB, prichádza nová monetárna politika a viac stimulačných balíčkov

EuroCoin ako ďalší krok k digitalizácii ekonomiky

Vytvorenie jednotná európskej digitálnej meny je jedným z hlavných cieľom šéfky ECB. Christine Lagarde podporuje jej vývoj. Vidí v nej šancu priniesť eurozóne lacnejšie a rýchlejšie transakcie. Namiesto dní bude prevod digitálneho eura trvať sekundy, podobne ako je to pri ďalších moderných digitálnych menách.

“EÚ zatiaľ nespravila finálne rozhodnutie o digitálnom eure, ako rovnako ako ďalšie centrálne banky, aj my študujeme riziká, výhody a operačné výzvy spojené s digitálnymi menami.”

FInálne rozhodnutie o digitálnom eure podľa šéfky ECB príde už v najbližších týždňoch. Môžeme však očakávať, že Eurocoin nebude zdieľať charakteristky klasických kryptomien ako Bitcoin či Litecoin. Môžeme zabudnúť na decentralizáciu alebo ťažbu pomocou ASIC minerov či stakingu. Digitálne euro bude mať v moci Európska Centrálna Banka. Pôjde o tú istú menu, ale fungujúcu na novej modernejšej technológii. Hovoriť o EuroCoine ako o kryptomene je teda prinajmenšom nevhodné.

Zaujíma vás ekonomika a akciové trhy? Najväčšiu automobilku sveta podľa kapitalizácie neprijali do S&P 500 aj keď splnila všetky podmienky! Prečítajte si, aké môžu byť dôvody tohto kontroverzného rozhodnutia:

Teslu neprijali do S&P 500, aj keď splnila podmienky – Chcete vedieť prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance