Dajte si pozor na death cross na grafe Bitcoinu!

0

Iba málo udalostí sa obchodníci obávajú tak, ako death crossu. Ide o prekríženie indikátorov MA50 a MA200 ktoré signalizuje, že priemerná cena Bitcoinu na kratšom časovom úseku (posledných 50 sviec) bola nižšia, než cena na dlhšom úseku (posledných 200 sviec). A zatiaľ čo nie vždy táto udalosť musí znamenať totálne výpredaje, je to relatívne spoľahlivý signál, že sa niečo deje.

Death cross sa už objavil na oboch dôležitých strednedobých timeframoch. 29. augusta, teda štyri dni pred prvým výpredajom sa objavil na 4h časovom rámci a teraz ho už vytvorili aj 6h sviečky.

Je death cross ortieľ smrti pre Bitcoin? – Asi nie

Toto prekríženie smrti samo o sebe vlastne nič neznamená. Môže sa objaviť kvôli náhodnej fluktuácii ceny, alebo počas korekcie a aby bolo jasné, daily graf má k death crossu ešte veľmi, veľmi ďaleko. Strednedobý trend teda zatiaľ nie je ohrozený a pokiaľ nám neskolabujú akciové trhy, nemalo by sa stať nič prevratné.

Problém je v tom, že death cross pozná snáď každý a traderi si ho okamžite všimnú. Sám o sebe nie je dostatočnou hrozbou, aby okamžite uzavreli svoje pozície a otvorili shorty, ale môže k tomu dopomôcť. Trhu sa pomaly ale isto zmocňuje strach. Čakáme na vyplnenie CME gapov na 9700 $ a 10 600 $, situácia vo svete je neistá a za posledný polrok neprišla poriadna korekcia. Takže veľa ľudí teraz vyberá profity.

Dávajte si teda pozor. Ak ste v longu, môže sa vám to vypomstiť. Náš trader Jarolím si síce myslí, že trhy teraz budú ďalej rásť, no Bitcoin má tendenciu prekvapiť aj tých najlepších obchodníkov. Jarovu analýzu nájdete tu:

Analýza BTC – Trhy sa tlačia hore – CME gap ostane prázdny?

Disclaimer/ Tento článok neberte ako investičné poradenstvo, slúži iba pre prehľad na prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pred investovaním si spravte vlastný research!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre