Prichádza koniec ICO? Teraz sú v kurze airdropy

Novinky Prichádza koniec ICO? Teraz sú v kurze airdropy.
Prichádza koniec ICO? Teraz sú v kurze airdropy. Zdroj: shutterstock.com/increation87
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Predstavte si, že získate 1500 dolárov v tokenoch iba preto, že ste pomocou emailu dali odber noviniek nejakému projektu. S airdropom je to možné.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael.

Presne toto sa stalo ľuďom, ktorí sa pridali do Onchain komunity pomocou svojho emailu. Táto spoločnosť vytvára distribuovanú sieť určenú pre prepojenie reálnych inštitúcií. Pokiaľ ste sa k tejto firme prihlásili pomocou emailu dostatočne skoro, dostali ste 1000 „ONT” tokenov.

K takzvanému „airdropu” došlo na začiatku marca. V obehu sú iba mince, ktoré boli darované – nebola možnosť ich nakúpiť v presale. Tieto tokeny sa teraz predávajú za cenu okolo 1,5 dolára.

Tento trend sa prejavuje stále častejšie. Startup projekty získajú potrebné peniaze v ICO a potom namiesto verejného predaja uskutočnia airdrop. Je to vlastne taká giveaway tokenov pre širšiu komunitu.

Justin Schmidt z Translunar Crypto povedal:

„Ako neakreditovaný investor je ťažké nájsť a zúčastniť sa verejného predaja ešte predtým, ako je daný token zameniteľný na kryptoburze.”

Myšlienka o verejných predajoch spočívala v tom, že ľudia, ktorí nakúpia tokeny, poznajú hodnotu platformy a budú token viac či menej propagovať. Airdropy majú namierené rovnako, avšak očakávajú, že ľudia, ktorí tokeny dostanú, budú mať záujem navštíviť stránku platformy a ponúknuť token k predaju.

Tento trend ale nemusí byť iba pre rozširovanie komunity. Pravdepodobne to tiež súvisí s množstvom času, ktorý KYC a AML protokoly pri verejných predajoch zaberú.

Tokeny, preč!

Napríklad minulý rok oznámil airdrop startup projekt OmiseGo. Každá online kryptopeňaženka, na ktorej sa nachádzalo 0,1 ETH a viac, obdržala „OMG” tokeny. Od tej doby však cena týchto tokenov veľmi kolíše a z dlhodobého hľadiska dokonca klesá.

Na 30. apríla je naplánovaný airdrop MoneroV. Tento fork Monera má za cieľ ponúknuť variáciu softwaru regulujúceho rýchlosť tvorenia mincí. Jediná bezpečnostná chyba nového forku by však mohla poškodiť časť monero transakcií.

Vývojár Monera „binaryFate” sa k tomuto vyjadril:

„Je ľahké vytvoriť komunitu, keď im rozdelíte voľné žetóny. Zložitejšie je začať s genesis blokom a presvedčovať nových užívateľov, aby vašu technológiu používali.”

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Možné vylepšenia a názory na airdrop

Brayton Williams je z Booost VC, fondu, ktorý uprednostňuje kryptoprojekty s veľkým zameraním na komunitu. Williams si myslí, že by tieto airdropy mohli byť lepšie cielené na určitú skupinu ľudí. Podľa neho by sa mali zameriavať na ľudí podľa geografickej polohy alebo demografie. Tak by mohla byť vybratá skupina ľudí tvoriaca najlepšiu možnú komunitu pre daný projekt. Komentoval to takto:

„Airdropy kombinujú to najlepšie z platených sprievodných programov s veľkými možnosťami akcií. Potencionálni užívatelia dostanú za vloženie emailu alebo používanie siete zaplatené v tokenoch. Pokiaľ sa bude sieť rozrastať, tak sa hodnota tokenov bude zvyšovať a užívatelia budú mať zisky.”

Minhui Chen, partner spoločnosti Global Blockchain Innovative Capital, povedal:

„Menej kvalitné projekty využívajú výhody airdropov, len aby vytvorili falošnú komunitu.”

Dave Bean z predajného tímu spoločnosti Earn.com povedal:

„Mnoho platforiem robí airdropy na základe emailových adries. Pokiaľ by jedinec použil emailov viac, mohol by okrádať projekt.”

Záver

Pokiaľ nádejný projekt uskutoční airdrop a vy tokeny dostanete, môže to pre vás byť veľmi výhodné. Naďalej by však malo v rozdeľovaní mincí prevládať ICO.

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.