Tri základné piliere pre budúcnosť kryptomien

Novinky Tri základné piliere pre budúcnosť kryptomien.
Tri základné piliere pre budúcnosť kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/AntoStam
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vedúci výskumu spoločnosti CoinDesk Nolan Bauerle nemá o budúcnosti digitálnych mien, či blockchainu, žiadne pochybnosti. Prečítajte si nižšie jeho pohľad na tri kľúčové piliere, na ktorých kryptomeny stoja a budú stáť.

Kryptomeny ako majetok

V poslednej dobe sme svedkami viacerých, viac či menej úspešných, snáh vlád a politikov regulovať kryptomeny. Prím drží pravdepodobne Čína, ktorá na začiatok vydala zákaz pre ICO. Následne zaviedla opatrenia proti ťažbe Bitcoinu a napokon nastolila celoštátny zákaz prístupu (internetového aj mobilného) ku všetkým veciam týkajúcim sa obchodovania s kryptomenami. Na firemnej úrovni začal Facebook v snahe obmedziť podvody blokovať reklamy na Bitcoin a ICO.

Napriek týmto prekážkam Bauerle poznamenal, že vďaka enormnému nárastu povedomia a zároveň rozšírenia kryptomien koncom minulého roku, by ich už nikto nemal označovať za pominuteľné.

“Ľudia teraz vidia kryptomeny ako niečo digitálne, unikátne, nekopírovateľné a nesfalšovateľné. Ja to označujem ako fyzické vlastníctvo.”

Na základe pripravovaných regulačných opatrení si Bauerle myslí, že digitálne meny by prinajmenšom v USA mohli časom spadať pod ústavnú ochranu vlastníckeho práva.

Ľudský kapitál určuje budúcnosť kryptomien

Bauerle je presvedčený, že digitálne meny tu s nami budú aj v ďalšom desaťročí.

“Oblasť kryptomien pritiahla k sebe významných inovátorov. Vidím veľké nadšenie, inteligenciu a ľudský kapitál, čo sú základy pre zdravé fungovanie.”

Decentralizácia a s ňou spojené prenesenie technológie do rúk viacerých jednotlivcov bude dozaista viesť k inováciám a dostupnosti kryptomien. Do roku 2020 dôjde podľa Bauerleho k “prerozdeleniu a transformácii” kryptomien, čo bude mať za následok vznik nových oblastí pre ich uplatnenie.

Technológia má obrovský potenciál

Technológia digitálnych mien ovláda všetko od elektronického bankovníctva až po digitálne podpisy. Jednoducho povedané, zašifruje a dešifruje správy spôsobom, aby k nim mal prístup iba jednotlivec, ktorému sú určené.

Na záver Bauerle dodáva:

Bitcoin je najrozsiahlejšie nasadenie kryptografickej technológie v histórii sveta”.

Záver

Bauerleho vyjadrenia vyznievajú opodstatnene. Všetky uvedené aspekty sú už neoddeliteľnou súčasťou digitálnych mien. To, ako táto technológia napreduje každým dňom a stáva sa čoraz viac populárnejšou, si môžete prečítať aj v našom článku, kde sa na danú tému vyjadrujú investori z Wall Street.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

Zdroj:
forbes.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.