Salvador Dip
Salvador Dip // Zdroj: www.shutterstock.com/Mehaniq

El Salvádor si nenechal ujsť šancu a dokúpil prepad alebo tzv. ,,dip” na kryptomenovom trhu. Cena Bitcoinu sa vracia pod 44 000 amerických dolárov.

Napriek varovaniam a všetkým neprajníkom prijatia Bitcoinu, salvádorská vláda na čele s prezidentom N. Bukelem pokračuje nakupovať kryptomenu a využíva prepad na trhu.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – rastúci trend stráca silu, príde korekčný leg?

Vyjadrenia prezidenta N. Bukeleho

Cena Bitcoinu sa dnes dostala pod hranicu $44 000. El salvádorský prezident Nayib Bukele na twitteri napísal, že krajina „kúpila prepad”. Tým, že sa El Salvádor rozhodol nakúpiť ďalších 150 nových bitcoinov, má odteraz stredoamerická krajina vo svojom štátnom rozpočte 700 BTC v hodnote okolo 32 miliónov dolárov. To sa bude, samozrejme, meniť podľa toho, ako sa bude ďalej trh správať.

Bukele tweetoval: „Ak si kúpite prepad, nikto a nič vás nemôže poraziť”. Podľa jeho slov ide o „prezidentské rady”.

Toto ale nie je prvý, a rozhodne ani posledný dip, ktorý El Salvádor nakúpil. V deň, keď sa Bitcoin stal zákonným platidlom v krajine, zažila kryptomena značný prepad a klesla tesne pod hranicu 43 000 dolárov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny a El Salvádor

Rozhodnutie vlády prijať Bitcoin ako zákonné platidlo však so sebou nesie aj problémy, a nie malé.

Ratingová agentúra Standard and Poor’s Global okrem protestov a pochodov proti vládnym krokom v oblasti kryptomien uviedla, že prijatie „bude mať negatívne dôsledky” na úverový rating krajiny. S&P tiež tvrdí, že tento krok môže poškodiť El Salvádoru a existuje šanca, že nedostane pôžičku vo výške 1 miliardy dolárov z Medzinárodného menového fondu.

Pripomíname, že El Salvádor sa zapísal ako prvý do histórie tým, že sa stal prvou krajinou, ktorá uznala Bitcoin ako zákonné platidlo. Vláda vtedy zadovážila 400 BTC. El Salvádor využil dva poklesy cien v priebehu dvoch týždňov a zakúpil zakaždým 150 bitcoinov, čím zvýšil svoj štátny rozpočet na 700 BTC.

Čítaj ďalej: Väčšina ľudí obchodovaním kryptomien prerobí! – Ako sa tomu vyhnúť? 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre