Salvádor s ďalším míľnikom
Salvádor a BTC. Zdroj: Shutterstock, Coffeetable Photobook

Salvádor je krajina, ktorá ako prvá začala používať Bitcoin ako oficiálnu platobnú menu. Spustenie tohto historického procesu so sebou prinieslo aj nepokoje a tlak zo strany opozície. Štát však teraz prichádza s ďalším historickým bodom.

Prečítaj si tiež: Bitcoin dokázal za 1 mesiac to, čo bankový sektor nedokázal za 40 rokov – tvrdí prezident Salvádoru

Salvádor spúšťa ťažbu cez sopečnú energiu

Štát si naozaj razí svoju cestu. Ako prvý na svete začal Salvádor využívať ťažbu BTC prostredníctvom sopečnej energie.

Opäť sa s týmto míľnikom pochválil prezident Nayib Bukele, ktorý na svojom twitteri zdieľal screenshot prvých štatistík ťažby. Následne poznamenal, že stále prebiehajú dodatočné testy a samotná inštalácia.

„Stále testujeme a inštalujeme. Toto je však oficiálne prvý Bitcoin, ktorý je vyťažený z vulkanickej energie.“

Prvý BTC vyťažený cez sopečnú energiu
Prvý BTC vyťažený cez sopečnú energiu. Zdroj: Nayib Bukele

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Bukele sa pred nedávnom pochválil na svojom twitterovom účte aj krátkym videom, na ktorom môžeme vidieť aktuálne prebiehajúce práce v štátnej geotermálnej spoločnosti LaGeo. Na videu môžete vidieť práce na zapojení ťažobných zariadení.

Po spustení BTC ako oficiálneho platidla je toto ďalší významný krok pre Salvádor, ktorý sa pomaly dostáva na výslnie v pomyselnom rebríčku štátov z hľadiska prijatia kryptomien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre