CEO Bitmexu uvádza 3 dôvody, prečo rozvojové krajiny začnú používať Bitcoin!

Novinky Bitcoin predikcia zákonné platidlo
Bitcoin predikcia zákonné platidlo, zdroj: www.shutterstock.com/mkarco
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Do konca budúceho roka najmenej päť krajín začne akceptovať Bitcoin ako zákonné platidlo, predpovedal generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Bitmex.

Uviedol tri kľúčové dôvody, prečo a ako dospel k tomuto záveru. Verí, že niektoré, najmä rozvojové krajiny, začnú akceptovať Bitcoin do konca roku 2022.

Môže ťa zaujímať: Irán: V krajine sa po niekoľko mesačnom zákaze opäť obnoví ťažba Bitcoinu!

Predikcia Alexa Hoeptnera

Generálny riaditeľ predpovedá, že do konca budúceho roka budeme svedkami toho, ako sa najmenej päť krajín stane miestom, kde bude Bitcoin schválený ako zákonné platidlo. Všetky z nich budú podľa neho rozvojovými krajinami. Ďalej Hoeptner uvádza dôvody, prečo si myslí, že práve rozvojové krajiny začnú akceptovať Bitcoin v roku 2022.

Prvým z nich sú remitencie. Tie v roku 2020 predstavovali až 23 % HDP El Salvádoru. Citujúc údaje od Svetovej banky dodal, že krajiny s nízkymi a strednými príjmami sú zodpovedné za približne 75 % svetových remitencií. 540 miliárd dolárov v remitenciách dosiahli krajiny s nízkymi a strednými príjmami, a to len za minulý rok.

,,Tieto peniaze si musia nejako nájsť cestu domov. Bohužiaľ, tento súčasný systém od poskytovateľov peňažných služieb, ako je napríklad Western Union, doslova zdiera ľudí tým, že im účtuje minimálne 10 % len za prevod peňazí do svojej rodnej krajiny,” tvrdí Hoeptner.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dokáže Bitcoin pomôcť?

Ďalším faktorom je inflácia. Medzinárodný menový fond (MMF) predpovedá infláciu v rozvojových krajinách viac ako 5,4 %. CEO je presvedčený, že ľudia hľadajú alternatívu k fiatovým menám počas inflácie. Ako príklad uviedol Turecko, kde inflácia naďalej rastie. V Turecku preto vzrástol záujem práve o kryptomeny, ale vláda rýchlo zakročila a používanie kryptomien zakázala. Inflácia je tam momentálne na úrovni 19.25 %!

Tretím faktorom je politika. Hoeptner vysvetlil, že mnohí politici či lídri sú ,,rozumní a dôvtipní a majú záujem o to, aby sa v budúcnosti prezentovali ako progresívni, populistickí myslitelia novej doby.”

Ako príklad uvádza práve El Salvádor. Podľa jeho názoru mnohí politici začnú premýšľať o tom, ako sa vydať podobnou cestou, a akú perspektívu by to mohlo mať pre nich a pre obyvateľov.

Generálny riaditeľ však varuje: ,,Akékoľvek nedostatky a chyby týchto lídrov v implementačnej fáze môžu poškodiť širšie prijatie kryptomien. To je dilema, ktorá leží pred nami.”

Čítaj ďalej: Napriek rastu ceny záujem o BTC ostáva podľa Google Trends nízky