Salvádor prijal BTC priaznivo
Salvádor prijal BTC priaznivo. Zdroj: Shutterstock.com/Sergio Rojo

Salvadorský prezident Nayib Bukele tvrdí, že 2,1 milióna jeho spoluobčanov používa vládou podporovanú kryptomenovú peňaženku Chivo. Poukazuje tak na očividný úspech zavedenia BTC ako zákonného platidla.

Kontroverzný prezident v sobotu popoludní aktualizoval status pre svojich 2,9 milióna sledovateľov na Twitteri. Tvrdil, že Chivo „má teraz viac používateľov ako ktorákoľvek banka v Salvádore“ už po troch týždňoch prevádzky. Bukele naznačil, že je len otázkou času, kedy adopcia Chivo zatieni všetky banky v Salvádore.

Štátom vydaná peňaženka Chivo bola spustená začiatkom septembra, keď Salvádor oficiálne uznal Bitcoin za zákonné platidlo. Ide o medzník, ktorý by mohol ponúknuť dôležitú prípadovú štúdiu pre ostatné krajiny. Chivo umožňuje jednotlivcom a podnikom odosielať a prijímať platby v BTC alebo dolároch odkiaľkoľvek na svete. Peňaženka je k dispozícii pre zariadenia Android aj Apple. Mexická burza kryptomien Bitso sa prihlásila ako hlavný poskytovateľ služieb pre Chivo.

Prečítaj si taktiež – Prijatie Bitcoinu v Salvádore môže negatívne ovplyvniť viacero znakov trhu – tvrdí JPMorgan

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

BTC je v Salvádore vítaný

Zákon o Bitcoine je v celej krajine prijatý priaznivo, aj keď stovky protivládnych demonštrantov vyšli do ulíc, aby vyjadrili svoj nesúhlas. Dňa 15. septembra tieto protesty vyvrcholili spálením kryptomatu v hlavnom meste krajiny.

Hromadné prijatie Chivo je čiastočne spôsobené aj tým, že vláda každému držiteľovi salvádorského účtu odovzdala BTC v hodnote 30 dolárov. Podľa nedávneho prieskumu agentúry Sherlock Communications so sídlom v Sao Paule o niečo viac ako polovica občanov nevie o Bitcoine nič.

Medzitým vláda plní pokladnicu s BTC po sérii kolísavých cenových výkyvov. Salvádor nakupoval počas poklesu 7. septembra a 20. septembra. Tým sa jeho celková držba dostala na 700 BTC.

Mohlo by ťa zaujímať – Salvádor 2.0? Na Ukrajine schválili nový zákon o Bitcoine a kryptomenách!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre