Salvádorsky experiment s BTC
Salvádor a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Orpheus FX

Salvádor prežil posledné udalosti, ktoré začali vo verejnosti vzbudzovať obavy z možnej rastúcej sily protestov. Zdá sa však, že sa situácia mierne upokojila.

Prečítaj si tiež: Platobná neschopnosť Evergrande a zmeny politiky centrálnych bánk spôsobili veľký výpredaj na trhoch

Salvádor a Bitcoin

Posledné údaje ukazujú, že až štvrtina obyvateľov Salvádoru začala využívať peňaženku Chivo. Ide približne o 1,6 milióna používateľov z celkovej populácie 6,5 milióna obyvateľov. S touto významnou správou sa pochválil aj samotný prezident krajiny Nayib Bukele.

Najväčší zlom prišiel počas víkendu, keď si peňaženku Chivo stiahlo až 1,1 milióna užívateľov. Salvádor sa konečne rozhodol pre úplnú akceptáciu BTC. Čísla sú jasné. Bukele dodal veľmi zaujímavý fakt. Je to približne mesiac, odkedy sa Bitcoin oficiálne využíva ako zákonné platidlo. Od tohto momentu je rozšírenie BTC väčšie ako štandardný bankový sektor za 40 rokov.

„1,1 milióna Salvádorčanov už využíva peňaženku Chivo, a to sme ešte neaktivovali 65 % modelov telefónov. Zdá sa, že za 1 mesiac dokážeme Bitcoinom osloviť viac ľudí, ako sa to podarilo so znárodnením a privatizáciou tradičných bánk za 40 rokov.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Krajina je rozdelená na dva tábory

Zdá sa, že určitá časť obyvateľov sa s experimentom prezidenta Bukeleho nikdy nezmieri. Aj keď boli protesty zo začiatku umiernené, časom naberali na sile. Opozícia a najmä časť bežných ľudí, ktorí disponujú minimálnou mzdou, nesúhlasia s vysokou cenovou volatilitou BTC. Kryptomeny podľa nich nie sú pre bežné obyvateľstvo, ktoré si nemôže dovoliť prísť o výplatu.

Začiatky tak veľkého projektu sa, samozrejme, nezaobišli bez istých komplikácií. A to bola šanca pre opozíciu, ktorá sa chopila príležitosti.

Prezident Salvádoru má absolútnu istotu

Bukele si je svojím rozhodnutím istý. Svedčí o tom aj jeho posledný nákup BTC. Celkovo tak krajina aktuálne disponuje až 700 BTC.

Môže ťa zaujímať: El Salvádor dokupuje „dip“ – rozpočet sa zvýšil na 150 Bitcoinov!

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V každom prípade, cesta Salvádoru je jasná a nedá sa vrátiť len tak späť. Budeme teda pozorne sledovať vývoj a budúcnosť experimentu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre