Bitcoin je odpoveď na chorú ekonomiku
Bitcoin je odpoveď na chorú ekonomiku. Zdroj: shutterstock.com/Thongden Studio a Youtube/The Rich Dad Channel

Robert Kiyosaki reaguje na turbulentné obdobie, ktorému čelí kryptomenový trh v dôsledku skrachovaných bánk Silvergate, Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank. Autor bestsellseru „Bohatý otec, chudobný otec“ je známy aj vďaka jeho investičným odporúčaniam. Podľa správy u.Today, je podľa Kiyosakiho v súčasnosti ideálne nakupovať zlato, striebro a bitcoin.

Zaistenie v podobe drahých kovov

FED má údajne poskytnúť dodatočné finančné prostriedky na pomoc regionálnym americkým bankám s cieľom naplniť potreby vkladateľov. Tieto peniaze opäť zaplavia ekonomiku tesne pred recesiou. Kiyosaki už skôr varoval svojich sledujúcich pred kolabujúcou ekonomikou.

Aj keď odporúčania, aby investori nakupovali drahé kovy a bitcoin nie sú ničím novým, súčasná situácia im pridáva na váhe. Obchodníci sa nemajú na globálnych trhoch kam skryť a preto presúvajú kapitál do dôveryhodných drahých kovov. Ak sa zaujímate o cenovú predpoveď Kiyosakiho, odporúčame vám prečítať si článok Robert Kiyosaki – Bitcoin dosiahne 500 000 a zlato 5 000 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je odpoveď na chorú ekonomiku

Skvelou možnosťou je, údajne, aj bitcoin, ktorý ale nedokáže ochrániť peniaze pred infláciou ako zlato alebo striebro, čoho sme boli svedkami v roku 2022. Podľa údajov CoinMarketCap sa v čase písania článku obchoduje najväčšia kryptomena na svete za trhovú cenu 22 318 dolárov. Trhová kapitalizácia prekonala 431 miliárd dolárov a denný objem obchodovania narástol o 97 % na hodnotu 40 miliárd dolárov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Nezabúdajme ale na to, že skrachované banky Silvergate, SVB a Signature Bank, mali priame napojenie na kryptomeny a preto je bitcoin stále rizikovejšou alternatívou. Viac sa o likvidácii týchto bánk môžete dočítať v nasledujúcich článkoch:

Redakcia Kryptomagazínu vám bude pravidelne prinášať najaktuálnejšie správy týkajúce sa spoločností s finančnými problémami. Zdá sa, že dominový efekt ešte neskončil a v najbližšom období vypláva na povrch množstvo informácií.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin všetkých prekvapil: Rastie aj napriek pádu veľkých bánk v USA