FBI a kryptomenové podvody
FBI a kryptomenové podvody. Zdroj: shutterstock.com/Dzelat/TY Lim

Kryptomeny sú predmetom čoraz väčšieho dohľadu a prispievajú k tomu aj udalosti z posledného roka. Najnovšie, podľa správy News Bitcoin, FBI varovala širokú verejnosť pred kryptomenami, ktoré sú využívane v schémach play to earn. Údajne ide o podvody, kde pomocou malvéru zločinci získavajú prostriedky z peňaženiek hráčov.

Play to earn podvody

Oficiálne varovanie FBI sa vzťahuje na konkrétne hry, na ktoré lákajú zločinci svoje obete s vidinou rýchleho zárobku. Najprv nadväzujú s obeťami kontakt, aby si získali ich dôveru a následne ich lákajú aby sa zúčastnili online hier. A samozrejme, čím viac peňazí vložíte, tým viac odmien môžete získať.

Podvodná platforma vám bude ukazovať, že váš kapitál sa zhodnocuje a tým viac ste motivovaní vkladať peniaze. Následne, keď chcete vybrať zisk, bude sa od vás vyžadovať posledný vklad, o ktorý tiež prídete.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako sa vyhnúť strate peňazí?

V prvom rade je najdôležitejšie nevkladať peniaze do ničoho, čo vám odporúča neznáma osoba. V dnešnej dobe číha podvod na každom rohu a nie je to ani zďaleka iba na kryptomenovom trhu. Play to earn hry same o sebe nie sú podvodom a môžete na nich zarobiť peniaze, aj keď majú nedostatky.

Varovanie FBI
Varovanie FBI. Zdroj: IC3.gov

Hry play to earn nie sú žiadnou novinkou a fungujú na základe hernej platformy, ktorá poskytuje hodnotné NFT a tokenomiku založenú na špecifických kyptomenách. Hraním dokážete s NFT obchodovať, vylepšovať ich a zároveň zbierať aj tokeny. Samotný koncept má mnohé nedostatky a jedným z hlavných je inflácia týchto kryptomien.

V prípade, že vás táto téma zaujíma viac do hĺbky, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

V počiatočných fázach play to earn hier nastáva počas prvých mesiacov expanzia a kryptomeny dosahujú extrémne zisky. Potom sa ale začne prejavovať problém s infláciou a cena tokenov začínajú klesať. Preto sa následne mnohé projekty usilujú o čo najefektívnejšie spaľovacie metódy.

Nikdy nedôverujte nikomu, kto pre vás zázračne objavil stroj na peniaze. Ak by v skutočnosti niečo také existovalo, nešírilo by sa to verejne. A všeobecne platí, že na kryptomenovom trhu by ste mali obchodovať iba rizikový kapitál, o ktorý si môžete dovoliť prísť.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin všetkých prekvapil: Rastie aj napriek pádu veľkých bánk v USA