Bitcoin všetkých prekvapil: Rastie aj napriek pádu veľkých bánk v USA

Analýzy Bitcoin prekvapivo rastie
Bitcoin prekvapivo rastie. Zdroj: shutterstock.com/Krakenimages.com/Taras Valerievich
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin všetkých prekvapil. Napriek pádu 3 veľkých bánk v USA v noci vyrástol o 10 %. Podobné pohyby zaznamenali aj ďalšie známe kryptomeny ako ethereum, binance coin a litecoin.

Všetko padá, iba kryptomeny rastú

Najväčšie americké indexy v dôsledku posledných udalostí v bankovom sektore pokračujú v poklese. Okrem krachu bánk ku poklesu dopomohlo aj piatkové ohlásenie o nezamestnanosti v USA, ktoré bolo vyššie, ako sa očakávalo.

Americky index ďalej klesá

Americký index ďalej klesá. Zdroj: tradingview.com

S&P500 sa od rána prepadlo o 1,5 % a už viac ako mesiac pokračuje v poklese. Ďalšie popredné indexy DJ30 a US100 zaznamenali porovnateľné poklesy. Úplne opačný vývoj zaznamenali prekvapivo kryptomeny, ktoré posledné roky značne korelovali so štandardnými aktívami, hlavne indexom S&P500.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin v noci vyrástol o 10 %

Od večera bitcoin vyrástol už o 10 % a zmazal značnú časť posledného poklesu. Trhu pomohol záchranný balík od spoločností Circle, ktorá sa rozhodla podporiť stablecoin USDC. Po krachu SVB prišli o 3,3 miliardy dolárov, ku ktorým sa nedostanú do momentu, dokým banka nebude zlikvidovaná. Balík záchrany má podporiť stabilitu a poslať stablecoin späť na hodnotu 1 dolára.

Bitcoin začal prekvapivo rásť

Bitcoin začal prekvapivo rásť. Zdroj: tradingview.com

Medzitým sa bitcoin vrátil späť na 22 000 dolárov. Ethereum sa chvíľkovo obchodovalo za 1 600 dolárov. Zvýšená volatilita na kryptomenom trhu spôsobuje nepredvídateľné pohyby. Preto sa nedá vylúčiť, že cena sa môže ešte dnes vrátiť na 20 000 dolárov.

Prečítaj si aj: Mimoriadne: Ďalšia veľká americká banka musela skončiť

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.